×

Pogoda na piątego maja zaskoczy drogowców. W niektórych miejscach w kraju spadnie śnieg

Pogoda na piątego maja nie rozpieszcza. Ci, którzy wracają z długiego weekendu, powinni uważać nie tylko na innych kierowców, ale i na warunki atmosferyczne. IMGW ostrzega bowiem przed… śniegiem! Okazuje się, że na południu kraju może dojść do opadów. W powiecie tatrzańskim, w tym także w Zakopanem mogą one być naprawdę intensywne.

Ciężkie powroty do domu po długim weekendzie? Pogoda na piątego maja może na to wskazywać

Nie tylko śnieg, ale i przymrozki. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami śniegu dla południowej części województw śląskiego i małopolskiego. Do opadów najprawdopodobniej dojdzie nad ranem w niedzielę woj. śląskim – w powiatach: bielskim i żywieckim; w woj. dolnośląskim – w powiatach: lwóweckim, jeleniogórskim, Jelenia Góra, kamiennogórskim, wałbrzyskim, Wałbrzych i kłodzkim.

pogoda na piątego maja

Pogoda na sam koniec wolnego niestety nie dopisała w niektórych miejscach w kraju

Jeśli chodzi o województwo małopolskie, w niedzielę rano deszcz zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Martwić powinni się mieszkańcy i osoby, które wracają z powiatu tatrzańskiego. Tam opady śniegu mają być intensywne. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach do 15 centymetrów. Nad ranem będą miały miejsce także przymrozki w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, a także w północnych częściach woj. kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje taki komunikat, gdy przewiduje, że mogą nastąpić warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować z kolei straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Zalecamy ostrożność i śledzenie na bieżąco tego, jakie informacje pojawiają się w mediach

________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij