×

Pogoda na majówkę 2019. Jak przygotować się na długi weekend? Prognozy nie rozpieszczają

Wielkanoc była dla nas łaskawa i pokazała, że wiosna w tym roku jest słoneczna i ciepła. Jednak czy taka sama będzie pogoda na majówkę? Niestety okazuje się, że temperatura najprawdopodobniej spadnie, a meteorolodzy delikatnie podkreślają, że wyjazdy w tym terminie mogą nie być strzałem w dziesiątkę.

Jak z pogodą na majówkę? Zabierać płaszcze przeciwdeszczowe czy jednak żyć nadzieją?

Pogoda potrafi być złośliwa! Najpierw chce uśpić naszą czujność i w piątek zaserwować letnie temperatury, które wskażą od 24 do 26 stopni. Brzmi bajecznie? Może i tak, ale tropikalnej aurze będą towarzyszyć opady deszczu, a nawet lokalnie wystąpią gwałtowne burze.

Pogoda na majówkę

Czy w takim razie można spodziewać się, że taka pogoda będzie też na majówkę?

Otóż tutaj następuje kolejne zaskoczenie! Już w sobotę nastąpi ochłodzenie, termometry wskażą mniej o kilka stopni, a na niebie pojawią się deszczowe chmury. Temperatura będzie wahać się od 14 do 20 stopni. W majowy długi weekend będzie jeszcze zimniej.

Od 1 do 5 maja w najcieplejszym momencie będziemy doświadczać temperatur w granicach 13-14 stopni na północy kraju, a na południu 19-20 stopni. Niestety synoptycy ostrzegają, że mogą wystąpić przelotne opady deszczu… w całym kraju! Jednak jest też dobra informacja. Trzeciego maja będzie najładniejszy dzień, a na niebie pojawi się słońce – ale tylko na północy. Warto mieć to na uwadze, gdy będziecie planować wyjazd nawet na jeden dzień.

Jakie macie plany na ten wolny czas?

Może Cię zainteresować

zamknij