×

Pogoda na majówkę – czym nas zaskoczy?

Pogoda na majówkę raczej nas nie rozpieści. Czeka nas załamanie pogody, ale nie ma powodu do rozpaczy, bo Polska akurat potrzebuje deszczu. Gorzej, że meteorolodzy zapowiadają także gwałtowne burze…

Pogoda na koniec kwietnia

Po kilku ciepłych dniach, gdy temperatura przekraczała 20 stopni Celsjusza, nadzieje na pogodną majówkę systematycznie rosły. Wprawdzie w obliczu zagrożenia koronawirusem ciężko snuć jakieś ambitne plany, ale ładna pogoda zawsze jest mile widziana.

Dla tych, którzy na to liczyli, synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają najlepszych wieści. Pogoda w tym tygodniu będzie dynamiczna. Już we wtorek 28 kwietnia zacznie się ochładzać na północnym wschodzie kraju, jednak reszta Polski pozostanie ciepła: od 19 do 24 w głębi kraju do aż 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Do czwartku wyższe temperatury sięgające 22 stopni utrzymają się na południu Polski. W centrum i na zachodzie nie przekroczą 18 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie nad morzem, tam temperatura sięgnie zaledwie 10 stopni.

Na środę, czwartek i piątek meteorolodzy zapowiadają przelotne opady deszczu, co akurat Polsce się przyda, bo grozi nam susza, a nawet kłopoty z dostępnością wody. Gorzej, że lokalnie opadom będą towarzyszyły gwałtowne burze z porywistym wiatrem.

Pogoda na majówkę

Synoptycy ostrzegają, że początek maja raczej nas nie rozpieści. Do niedzieli 3 maja utrzymają się relatywnie niskie temperatury, w granicach 10 – 15 stopni Celsjusza. Więcej szczęścia będą mieli mieszkańcy zachodniej Polski, bo tam słupek rtęci może osiągnąć 18 stopni. Meteorolodzy przewidują, że maj przywita nas chłodem i deszczem. Nadal możliwe będą burze.

Przy okazji majówki warto przypomnieć, że rzecznik rządu Piotr Müller mocno podkreślił w TVP, że zakaz świadczenia usług hotelowych i wynajmu krótkoterminowego nie został zniesiony i będzie obowiązywał również w długi weekend majowy. Za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości 5 tysięcy złotych, a nawet kara do 30 tysięcy nałożona przez Sanepid.

Pogoda silny wiatr i przymrozki 0
Twitter
Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.domiporta.pl

Może Cię zainteresować

zamknij