×

Rówieśnik wyjął zapalniczkę i podpalił jej włosy. Przerażona 13-latka była pewna, że umrze

Prawie każdy z nas miał jakąś styczność z przemocą w szkole. Niektóre dzieci potrafią być naprawdę okrutne dla swoich kolegów. Zaczynając od przemocy słownej, na pobiciu kończąc. Dzieciaki potrafią zrobić naprawdę wiele, żeby zaimponować innym, nawet jeśli narażają przy tym czyjeś życie.

Zero reakcji

13-letnia Nevaeh Robinson ze Stanów Zjednoczonych wielokrotnie była ofiarą prześladowania w szkole. Kiedy miała 11 lat, kolega z klasy złamał jej kciuka.

Przez to zdarzenie rodzice przenieśli ją do innej szkoły. Niestety tam też dochodziło do aktów przemocy, ale nauczyciele zbytnio się nie przejmowali.

Niektórzy świetnie się bawili

Pewnego ranka Navaeh jak zawsze czekała na szkolny autobus. Jedno z dzieci, które również czekało na przystanku, wyjęło zapalniczkę i podpaliło jej włosy. Przerażona 13-latka była pewna, że zaraz umrze. Zamiast próbować jej pomóc, część dzieci po prostu się śmiała.

Włosy dziewczynki spaliły się bardzo szybko, ale w końcu udało się powstrzymać ogień. 13-latka została przewieziona do szpitala. Lekarze byli w szoku, że kolega ze szkoły tak bardzo ją skrzywdził. Matka dziewczynki wspomina:

Lekarz powiedział, że tego dnia uratowała ją jej fryzura. Gdyby włosy Naveh były zaplecione inaczej, mogłoby jej już z nami nie być

Ciężkie poparzenia

Matka 13-latki jest szczęśliwa, że cała sytuacja nie skończyła się dużo gorzej. Jednak, dziewczynka nadal cierpi. Ma poparzenia pierwszego stopnia, przez co wciąż odczuwa ból. Po podpaleniu jej włosy mają 5 cm długości, ma też kilka łysych placków na głowie.

Matka i córka postanowiły, że nie odpuszczą jej napastnikowi. Obie zapowiadają, że zrobią wszystko żeby został ukarany. Nie chodzi tylko o sprawiedliwość dla 13-latki, ale też o bezpieczeństwo innych dzieci.

Aż trudno uwierzyć, że dzieci mogą być tak okrutne.

Może Cię zainteresować

zamknij