×

Ponad 200-metrowy wieżowiec nagle stanął w ogniu. Mogło zginąć nawet kilkaset osób!

Płonący wieżowiec w Chinach obiegł media społecznościowe. W sieci można znaleźć przerażające nagrania ukazujące potworną skalę pożaru. W płomieniach stanęło kilkadziesiąt pięter 218-metrowego kolosa przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego China Telecom.

Płonący wieżowiec w Chinach

Potworny pożar opanował 218-metrowy wieżowiec liczący 42. piętra przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego China Telecom mieszczący się w mieście Changsha w Chinach. To najwyższy budynek we wspomnianej miejscowości. Stacjonuje w nim wiele przedsiębiorstw przemysłu elektronicznego.

Z budynku wydobywa się gęsty dym, płomienie ogarnęły kilkadziesiąt pięter

– podawał państwowy nadawca CCTV.

Na miejscu zdarzenia pojawiło się 36 wozów strażackich z profesjonalnych wyposażeniem, a w akcji gaśniczo-ratunkowej uczestniczyło aż 280 strażaków.

Najnowsze informacje wskazują, że pożar udało się już opanować i co najważniejsze, nie stwierdzono ofiar śmiertelnych.

Został już opanowany. Nie odkryliśmy dotąd żadnych ofiar

– przekazali przedstawiciele lokalnej straży pożarnej.

AFP komentuje, że fakt, iż budynek jest relatywnie nowy – został wybudowany w 2000 roku – może częściowo tłumaczyć brak ofiar. Ponadto w budynkach w dużych chińskich miastach regularnie przeprowadza się ćwiczenia przeciwpożarowe.

Póki co wciąż nie wiadomo, co mogło doprowadzić do tak gigantycznego pożaru.

Nagrania z pożaru wieżowca w Chinach przerażają

W sieci można znaleźć pełno nagrań ukazujących gigantyczny pożar wieżowca. Jeden z materiałów przedstawia ewakuację, która przebiegła spokojnie. Prawdopodobnie jeszcze nikt wtedy nie zdawał sobie sprawę, że pożar wymknie się spod kontroli i zajmie tak dużą część kolosa – jedna ze stron wieżowca zmieniła się w wypalony szkielet.

Nagrania z miejsca pożaru publikujemy poniżej:

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij