×

Plastik w batonach dla dzieci. GIS wycofuje kolejny produkt ze sprzedaży

Plastik w batonach dla dzieci. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed produktem, który może być niebezpieczny. Podjęto natychmiastową decyzję o jego wycofaniu ze sklepów.

Plastik w batonach dla dzieci

Główny Inspektor Sanitarny (GIS) poinformował, że firma Celiko S.A. wycofała ze sprzedaży trzy partie batonów dla dzieci marki Frupp. Ostrzeżenie wydano po tym, jak w produkcie wykryto obecność ciała obcego – plastikowego elementu w surowcu użytym do produkcji.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie GIS:

W wyniku działań kontrolnych procesu produkcyjnego kolejnych partii batonów, firma Celiko S.A. stwierdziła obecność niewielkiego plastikowego elementu w jednym z surowców użytych do ich produkcji. W związku z tym Firma Celiko S.A. zapobiegawczo i dobrowolnie podjęła decyzję o wycofaniu tych partii, aby wykluczyć ryzyko spożycia potencjalnie zanieczyszczonych produktów przez konsumentów.

Batony wycofane ze sprzedaży

Producentem batonów jest firma Celiko S.A. Ostrzeżenie dotyczy trzech produktów:

  • „Frupp Jabłko”, 10 g; nr partii 11.08.2021/2/L1G, data trwałości 11.08.2021
  • „Frupp Kids jabłko – marakuja”, 10 g; o numerze partii 13.08.2021/2/L1G oraz trwałości 13.08.2021
  • „Frupp Kids jabłko – jagoda” o numerze partii 16.08.2021/2/L1G i dacie trwałości 16.08.2021

Główny Inspektorat Sanitarny prosi konsumentów o szczególne zwrócenie uwagi na numer partii. Jeżeli posiadasz któryś z wycofanych batonów, istnieje możliwość zwrócenia go w sklepie lub bezpośrednio u producenta. Produkty nie powinny być spożywane.

To nie pierwszy przypadek, kiedy z obiegu wycofano produkt przeznaczony dla dzieci. Ostatnio Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące popularnych galaretek dla dzieci. Istniało bowiem duże ryzyko zadławienia i uduszenia przez najmłodszych konsumentów.

Źródła: gis.gov.pl, www.o2.pl, biznes.wprost.pl
Fotografie: GIS

Może Cię zainteresować