×

Kraśko chce zmienić imię córce. 3,5-latka nie znosi tego, jak zwracają się do niej rodzice

Piotr Kraśko wraz z Karoliną Ferenstein-Kraśko wychowują trójkę wspaniałych dzieci – 12-letniego Konstantego, 10-letnią Aleksandrę i 3,5-letnią Laurę. W mediach społecznościowych dziennikarza jest sporo zdjęć, gdzie możemy zobaczyć całą rodzinkę w komplecie. Kiedy tylko się im przyjrzymy, na pierwszy rzut oka widać, że uwielbiają delektować się łonem natury. Z drugiej strony nie ma co się temu dziwić, bowiem rodzina często udaje się do Gałkowa, gdzie Karolina zawodowo zajmuje się prowadzeniem stadniny koni, które z resztą bardzo kocha. Wszystko razem tworzy więc jedną spójną całość.

Zmiany w rodzinie dziennikarza. Piotr Kraśko zmieni imię córce

Teraz nadszedł czas na „małe” zmiany w rodzinie prezentera telewizyjnego. Zmiany, które dotyczą najmłodszej dziewczynki, Laury. Jak ujawnił przyjaciel rodziny w rozmowie z Faktem, praktycznie wszyscy zwracają się do niej Lara. Tak również przedstawia się sama 3,5-latka. Problem pojawia się wtedy, kiedy inni nazywają ją jej prawdziwym imieniem, którego nie znosi, lub, co gorsze, używają zdrobnionej wersji i mówią Laurka, co bardzo nie odpowiada dziewczynce. W związku z tym Piotr Kraśko i jego żona postanowili wyciągnąć z tego wnioski i oficjalnie zmienić imię swojej córki.

To faktycznie dla nas jest Lara. Teraz trzeba tylko zająć się złożeniem odpowiednich dokumentów – potwierdziła sama Karolina Ferenstein-Kraśko

Wszystko wskazuje więc na to, że mała Laura już niedługo będzie miała na imię Lara i wtedy już nikt nie będzie mówił do niej Laurka

Zmiana imienia w Polsce

W Polsce osobami uprawnionymi do zmiany imienia są obywatele polscy, cudzoziemcy, którzy nie posiadają obywatelstwa żadnego państwa (mają jednak miejsce pobytu stałego w Rzeczypospolitej Polskiej) i cudzoziemcy, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy. Należy również pamiętać o tym, że ustawodawca dopuszcza dokonanie zmiany tylko z „ważnych powodów”.

Może Cię zainteresować

zamknij