×

Miał 2 promile alkoholu i wiózł 4-letnią córkę. Dziewczynkę siedziała na przednim siedzeniu

W miniony czwartek po godzinie 21.00 na ul. Staroszkolnej w Zawierciu funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli 36-letniego kierowcę samochodu marki Nissan. Policjanci niemal natychmiast wyczuli od mieszkańca Myszkowa alkohol. Ich podejrzenia szybko się potwierdziły. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że prowadzący pojazd mężczyzna, miał w organizmie 2 promile. Co więcej nie posiadał prawa jazdy. Chyba nie to było jednak w tym wszystkim najgorsze lecz fakt, że pijany kierowca jechał z 4-letnią córką. Co więcej, dziewczynka nie była w żaden sposób zabezpieczona przed ewentualną kolizją.

Pijany kierowca jechał z 4-letnią córką

Wraz z nieodpowiedzialnym mężczyzną podróżowała jego 4-letnia córka. Dziewczynka jechała na przednim siedzeniu bez fotelika i żadnego urządzenia przytrzymującego, przez co w każdej chwili mogło dość do tragedii.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, dziecko mierzące mniej niż 150 cm wzrostu powinno być przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym dostosowanym do masy i wzrostu dziecka. 4-latka z pewnością miała mniej.

Pijany kierowca jechał z 4-letnią córką
Imgur

Konsekwencje

Mężczyzna odpowie teraz jazdę pod wpływem alkoholu, a także inne rażące wykroczenia – jazdę bez uprawnień oraz narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia osób trzecich.

Za samą prowadzenie pojazdy w stanie nietrzeźwości grozi mu dwa lata więzienia. Do tego dochodzi zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat i kara finansowa nie mniejsza niż 5 tys. złotych.

Może Cię zainteresować

zamknij