×

Matka opiekowała się dwójką dzieci. Była tak pijana, że nie mogła nakarmić córeczki

Do sytuacji, która mogła mieć tragiczny finał, doszło w gminie Potok Górny. Patrol policji został wysłany do jednego z mieszkań, po tym jak na komendę dotarło niepokojące zgłoszenie.

Pijana matka

W jednym z mieszkań w niewielkiej wsi w gminie Potok Górny, policjanci znaleźli 32-latkę, która opiekowała się miesięczną dziewczynką i 5-letnim chłopcem. Niestety okazało się, że kobieta jest pod wpływem alkoholu.

Z relacji policjantów wynika, że była tak bardzo pijana, że nie była w stanie nakarmić dziecka butelką. Jej wypowiedzi były kompletnie niezrozumiałe, więc kontakt z 32-latką był utrudniony.

Policja

Z jej partnerem nie było lepiej

Po pewnym czasie w mieszkaniu pojawił się partner kobiety. Policjanci poddali 39-latka badaniu alkomatem. Okazało się, że mężczyzna także jest pod wpływem alkoholu. Oboje zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy.

Miesięczna dziewczynka i 5-letni chłopiec zostali przewiezieni do szpitala. Po badaniach siostrzyczka została w placówce na obserwacji, a braciszek trafił pod opiekę babci.

Pexels

Usłyszą zarzuty

Policjanci przewieźli zatrzymanych do aresztu. Okazało się, że kobieta miała we krwi 3 promile alkoholu, natomiast jej konkubent prawie 2. Oboje najprawdopodobniej usłyszą zarzut narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Wówczas będzie grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dobrze, że policja zdążyła na czas.

Może Cię zainteresować