×

Nadchodzi załamanie pogody. Wielkimi krokami zbliża się do nas mróz i śnieg!

Druga część października do tej pory była wyjątkowo ciepła. W ostatnich dniach temperatura w wielu miejscach w Polsce przekraczała 20 stopni Celsjusza. Nie mniej jednak nie możemy zapominać, że już za tydzień listopad, o czym przypomni nam również nadchodzące ochłodzenie. Z każdym dniem będzie coraz zimniej, a co więcej, wkrótce może spaść pierwszy śnieg.

Temperatury w okolicach 20 stopni Celsjusza

W tym roku jesień jest dla nas wyjątkowo łaskawa. Odpowiada za to powietrze zwrotnikowe, które przez wiele dni napływało do naszego kraju i będzie napływać jeszcze przez najbliższy okres. Do końca tygodnia temperatura będzie wahać się w okolicach 20 stopni Celsjusza, podczas gdy chłodniej będzie wieczorami, nocą i nad ranem. Rozpieszczającą aurą nie będzie nam dane jednak cieszyć się już długo. Od przyszłego tygodnia czeka nas spora zmiana.

MeteoModel.pl

MeteoModel.pl

Nadchodzi ochłodzenie

Już w niedzielę ma schodzić nad Polskę chłodny front, który przyniesie ze sobą arktyczne powietrze. W konsekwencji już w poniedziałek w całej Polsce temperatura spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza, a na północy kraju pojawi się dodatkowo deszcz. W nocy z poniedziałku na wtorek w wielu miejscach w Polsce mogą wystąpić przymrozki. Co więcej, gdzieniegdzie może spaść pierwszy śnieg. Biały puch, o ile tak można powiedzieć o niewielkich opadach śniegu, nie powinien utrzymać się dłużej z powodu nagrzanej gleby.

Początek listopada

Wraz z początkiem listopada przyjdzie do nas spore ochłodzenie. Już na Wszystkich Świętych w wielu miejscach w Polsce temperatura może spaść poniżej 6 stopni Celsjusza. W pierwszych dniach kolejnego miesiąca nie wyklucza się także opadów śniegu zwłaszcza na terenach nizinnych, gdzie może wystąpić silniejszy atak zimy. Nie można wykluczyć również wichur, ale zderzenia ciepłych i chłodnych mas powietrza.

Niewykluczone są burze śnieżne z wyładowaniami atmosferycznymi oraz nawet dwucyfrowe mrozy – twierdzą fanipogody.pl

Nie mniej jednak eksperci podkreślają, że prognoz powyżej 5 dni nie należy traktować jako „bardzo wiarygodnych”, ponieważ obarczone są dużym błędem prognostycznym. Znacznie więcej i wiarygodniej będzie się to przedstawiać na 3-4 dni przed omawianym terminem.

Pogoda ciągle się zmienia, ale teraz obserwujemy większe zmiany na modelach pogodowych. W Europie będzie chłodniej – podkreśla portal severe-weather.eu

Swoją drogą jesteście gotowi na nadchodzącą zimę?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.severe-weather.eu, wiadomosci.wp.pl

Może Cię zainteresować