×

Pierwsze przymrozki w sierpniu. Kiedy możemy spodziewać się ochłodzenia?

Pierwsze przymrozki w sierpniu zawitają do nas pod koniec miesiąca. Przed nami spore ochłodzenie, a temperatura może spaść nawet w okolice zera.

Pierwsze przymrozki w sierpniu

Wszystko wskazuje na to, w tym roku jesień szybko do nas zawita. W Polsce mamy już chłodne poranki i wieczory. Co więcej, ostatni tydzień sierpnia zapowiada się także z niskimi temperaturami w ciągu dnia. Serwis fanipogody.pl na podstawie prognoz meteorologicznych poinformował, że już w poniedziałek 30 sierpnia ma być znacznie chłodniej, a termometry wskażą zaledwie 14-16 stopni na północy kraju. W pozostałych województwach będzie od 18 do 20 stopni. Oprócz tego możemy spodziewać się dużego zachmurzenia oraz sporych opadów deszczu.

Co więcej, jeszcze dziś spadek temperatury będzie spory. Na północy i wschodzie może być zaledwie 10-12 st., a w nocy temperatura w tym regionach spadnie nawet do 4-6 st. C.

Na północnym wschodzie nie można wykluczyć porannych przymrozków.

– czytamy na portalu.

W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się także pierwszych przymrozków w Polsce. Mają się one pojawić za sprawą silnego wpływu powietrza arktycznego. To właśnie te masy powietrza sprawią, że temperatura przy gruncie może spaść w nocy w okolice 0 st. C. Przymrozki pojawiać się będą zwłaszcza w rejonach leśnych, w górach oraz w okolicach cieków i zbiorników wodnych.

Pierwsze przymrozki spodziewane są we wtorek (24.8), najpierw na północnym wschodzie kraju. Dobę później pojawiać się one mogą już w większości regionów, ale oczywiście wyłącznie lokalnie tam, gdzie niebo rozpogodzi się i takie pozostanie na dłużej.

Meteorolodzy dodatkowo ostrzegają, że w miejscach, w których nie wystąpią przymrozki, poranki i noce będą bardzo zimne. Na odczuwalną temperaturę wpłyną też obfite opady deszczu oraz silne porywy wiatru.

Upały w Europie

Ochłodzenie prognozowane jest w całej Europie Centralnej. Jeżeli natomiast ktoś z początkiem września wybiera się na urlop do Hiszpanii, Grecji, Turcji, Francji czy Włoszech może liczyć na piękną pogodę. W tamtych regionach nadal zapowiadana jest wysoka temperatura.

Na południu Europy termometry mogą wskazać nawet powyżej 35 st. C. Przewidywane są jednak częstsze opady deszczu, co ma poprawić sytuację pożarową chociażby we Włoszech czy Francji.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: fanipogody.pl, www.eska.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij