×

Pielęgniarka chciała przytulić mamę. Ta wpadła na ciekawy i bezpieczny pomysł

Pielęgniarka chciała przytulić mamę, lecz w obawie przed zarażeniem koronawirusem, unikała kontaktu fizycznego. W końcu znalazły na to sposób, a wzruszającą historią podzieliły się w mediach.

Trudny czas, zwłaszcza dla pracujących w ochronie zdrowia

Pandemia koronawirusa odmieniła nasze życie. Z obawy przez zarażeniem bliskich, unikamy bliższego kontaktu z członkami rodziny. Stosujemy jednak inne metody, aby być ze sobą blisko, ale jednocześnie dbamy, by nie narażać niczyjego zdrowia. Kontaktujemy się telefonicznie, prowadzimy wideorozmowy, itd.

Szczególnie jest to trudny czas dla lekarzy i pielęgniarek. To oni mają codziennie styczność z chorymi, przez co nieustannie są narażeni na zakażenie koronawirusem. Niektórzy wolą nawet w pełni się odizolować od bliskich, ale na co dzień brakuje im kontaktu z rodziną.

Pewna pielęgniarka z USA bardzo chciała przytulić swoją mamę. Jednak ta znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka, więc kobiety bały się bliższego spotkania. W końcu mama pielęgniarki wpadła na pewien pomysł. Swoją wzruszającą historią podzieliła się w mediach.

Pielęgniarka chciała przytulić mamę

Kelsey Kerr, córka Cheryl, jest pielęgniarką na OIOM-ie w szpitalu w Ohio. Młoda kobieta od miesiąca utrzymywała dystans od swojej mamy, w obawie, że może narazić ją na zarażenie COVID-19. Z kolei Cheryl, jak większość matek, szukała sposobu, aby po prostu przytulić swoją córkę i wesprzeć ją w tym trudnym czasie. W końcu go znalazła.

Kelsey przyjechała odebrać od rodzicielki paczki dla pacjentów i chociaż bardzo chciała przytulić mamę, to jak zwykle zachowywała bezpieczną odległość. Nagle jednak seniorka zarzuciła na nią świeżo wyprane prześcieradło i mocno ją przytuliła.

Jak powiedziała Cheryl dla CNN:

Zapomniałam o wszystkim i objęłam córkę

Kelsey nie kryła wzruszenia. Ze łzami w oczach mówiła:

Trudno było być z dala od niej i nawet nie móc jej przytulić. To sprawiło, że poczułam się o wiele lepiej. To był moment normalności. Obie naprawdę tego potrzebowałyśmy

Chwila normalności

Jak podaje ABC News, problem kontaktu z bliskimi dotyka wielu pracowników medycznych. Nic dziwnego, że tak trudno jest im trzymać dystans od swoich rodzin. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Cheryl, która na koniec dodała:

Jestem dumna z córki. Jestem wdzięczna jej i wszystkim pracownikom służby zdrowia

Doceńmy to, że możemy być razem!

Źródła: www.o2.pl, edition.cnn.com, pittsburgh.cbslocal.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować