×

Tragiczna śmierć 5 nastolatków. Żadna z ofiar nie miała ukończonych 18 lat

Pięcioro nastolatków zginęło w wypadku samochodowym, a jedna została poważnie ranna. Jak informuje policja, za kierownicą siedział 14-latek.

Tragedia w obwodzie rostowskim

Tragiczny wypadek samochodowy zdarzył się w obwodzie rostowskim na południu Rosji. Auto uderzyło w drzewo. W samochodzie znajdowało się sześcioro nieletnich. W wyniku zderzenia z drzewem śmierć poniosło pięcioro z nich. Jedna osoba z poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Jak podaje rosyjska agencja TASS, do wypadku doszło w niedzielę 18 kwietnia około godziny 4:30 rano w miejscowości Nowoczersk. Samochodem marki Hyundai accent podróżowało sześć osób, wszystkie nieletnie, wliczając kierowcę.

Za kierownicą siedział 14-latek. Prowadzony przez niego samochód z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał w drogi i uderzył w drzewo z taką siłą, że pięć osób poniosło śmierć na miejscu. Wśród ofiar są dwie dziewczynki i trzech chłopców. Szósta osoba walczy o życie w szpitalu. Nastolatek z poważnymi obrażeniami przeszedł reanimację i obecnie w stanie ciężkim przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jak informują rosyjskie służby:

Spośród szóstki osób, która znajdowała się w pojeździe, pięć osób zginęło na miejscu, a jedna, ciężko ranna, została przewieziona na oddział intensywnej opieki medycznej. Trwa reanimacja tej osoby.

Pięcioro nastolatków zginęło w wypadku

Rosyjska policja prowadzi śledztwo w sprawie przyczyn wypadku. Jak podaje oddział ministerstwa spraw wewnętrznych Federacji Rosyjskiej w oficjalnym komunikacie, według wstępnych ustaleń ekipy dochodzeniowej, samochód prowadził chłopak urodzony w 2007 roku.

Jak udało się dotąd ustalić, szóstka nastolatków wracała z imprezy urodzinowej 14-letniego Illji, która odbywała się w Nowoczersku. Na miejsce zawiozła ich mama nastolatka. Nie wiadomo, dlaczego w drodze powrotnej on sam postanowił usiąść za kierownicą. 14-latek, którego nazwisko nie zostało ujawnione przez policję, nie zapanował nad autem, które zjechało z drogi i uderzyło w przydrożne drzewo.

Personalia ofiar wypadku, zarówno śmiertelnych, jak i nastolatka, któremu udało się przeżyć, również są utajnione. Na miejscu tragedii prowadzone są czynności wyjaśniające. Jak potwierdza przedstawiciel policji obwodu rostockiego:

Obecnie śledczy pracują na miejscu wypadku. Dokładne okoliczności tej tragedii są cały czas wyjaśniane.

 

 

Bliskim i rodzinie tragicznie zmarłych dzieci składamy szczere kondolencje

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.fakt.pl

Polecane

Może Cię zainteresować