×

Piaseczno: koronawirus w szpitalu. Wstrzymano przyjęcia pacjentów

Piaseczno: koronawirus w szpitalu św. Anny. W środę (18 marca) wstrzymano przyjmowanie pacjentów na jeden z oddziałów. Według najnowszych danych, w Polsce badania w kierunku koronawirusa dały dotąd pozytywny wynik u 305 osób.

Piaseczno: koronawirus w szpitalu

Jak podał portal piasecznonews.pl, wczoraj po południu wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddział chorób wewnętrznych Szpitala Św. Anny w Piasecznie.

Powodem tej decyzji jest wykrycie koronawirusa u jednego z członków personelu medycznego szpitala. W związku z tym, oddział chorób wewnętrznych został zamknięty, a pacjentów objęto kwarantanną.

Jednak – jak informuje dyrektor placówki Lidia Albrechowicz – spekulacje na temat przenoszenia pacjentów szpitala do innych placówek są nieprawdziwe.
W rozmowie z portalem piasecznonews.pl, Albrechowicz mówi:
Nic nie wiem o przenoszeniu pacjentów do innych szpitali. Rzeczywiście oddział jest zamknięty, a pacjenci poddawani są kwarantannie. Jeśli któryś z nich opuści szpital będzie pod nadzorem powiatowego inspektora sanitarnego.
Poza oddziałem chorób wewnętrznych, pozostałe funkcjonują bez zmian. Natomiast ze względów bezpieczeństwa, izba przyjęć oddziału ginekologiczno-położniczego została przeniesiona do budynku C szpitala.

Koronawirus: najnowsze dane według GIS

Jak podaje Główny Inspektor Sanitarny, od 31 grudnia 2019 r. do 18 marca 2020 r. odnotowano na świecie 194 tys. 909 potwierdzonych przypadków koronawirusa, w tym 7876 zgonów.

W Polsce na chwile obecną potwierdzono 305 przypadków zakażenia koronawirusem. SARS-CoV-2 dotyczy już wszystkich województw. Największa ilość chorych – 66 osób, w tej chwili jest w województwie mazowieckim.

Przypomnijmy, że decyzją ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka wojsko wesprze policję w walce z koronawirusem.

Piaseczno koronawirus w szpitalu
Twitter

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować