×

Gdy miała 9 lat, została porwana. Po 6 latach poszukiwań w końcu ją odnaleziono

Penelope Inks została porwana przez własną matkę, gdy miała zaledwie 9 lat. Po sześciu latach poszukiwań została odnaleziona głodna i wynędzniała w pokoju hotelowym w Teksasie. Była w tak złym stanie, że konieczna okazała się hospitalizacja.

Piekło zgotowane przez matkę

Penelope Inks miała 9 lat, gdy jej rodzice się rozwiedli. Sąd przyznał wyłączną opiekę nad dziewczynką jej ojcu. Matka nie pogodziła się z tym wyrokiem i krótko jego ogłoszeniu porwała córkę.

Przez 6 lat ukrywała się przed policją, zmieniając personalia i miejsca zamieszkania. W jej poszukiwania zaangażowało się FBI. Był nawet czas, gdy Heather Inks figurowała na liście najbardziej poszukiwanych zbiegów.

Trudno sobie wyobrazić, co czuła Penelope, pozbawiona stałego miejsca zamieszkania, a często także podstawowych potrzeb, takich jak jedzenie, traktowana przez własną matkę jak zakładniczka.

Odnaleziono porwaną dziewczynkę

Koszmar dziewczynki dobiegł końca 4 kwietnia. Tego dnia jej matka zadzwoniła na policję, twierdząc, że były mąż próbuje ją otruć. Nie podała swojego prawdziwego nazwiska, jednak funkcjonariuszom udało się ustalić jej tożsamość i miejsce pobytu.

Okazało się, że kobieta dzwoniła z hotelu w Teksasie. Kiedy policjanci przybyli na miejsce, w pokoju hotelowym znaleźli wygłodzoną i wynędzniałą Penelope Inks, poszukiwaną od sześciu lat. Matka dziewczynki trafiła do aresztu, gdzie oczekuje na proces o porwanie.

Stan Penelope był tak kiepski, że natychmiast po uwolnieniu przewieziono ją do szpitala. Po powrocie do zdrowia trafi pod opiekę ojca, tak jak pierwotnie zadecydował sąd. Wzruszony ojciec w krótkim oświadczeniu podziękował policjantom:

Na pewno wyobrażacie sobie, jak bardzo jesteśmy szczęśliwi. Chciałbym podziękować wszystkim śledczym, którzy uczestniczyli w odnalezieniu mojej córki. Z pewnością wiele szczegółów na temat odnalezienia mojej byłej żony i córki jeszcze się ujawni.

Źródła: www.o2.pl, www.tvp.info

Może Cię zainteresować

zamknij