×

Uprowadził 5-letniego syna, a jego mamie wysłał SMS’a. „Zabiję go i siebie”

23-latek uprowadził 5-letniego synka i groził jego mamie, że zabije dziecko oraz siebie. To już drugi podobny przypadek w ostatnim czasie. Wcześniej porwanyny przez ojca został Dawid Żukowski, którego ciało odnaleziono kilkanaście dni temu. Na szczęście ta sytuacja dobrze się skończyła… Chłopcu nic się nie stało.

Uprowadził 5-letniego synka i groził jego mamie

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w piątek późnym popołudniem w gminie Trąbki Wielkie koło Gdańska. 23-letni mężczyzna zabrał swojego 5-letniego syna z domu i odjechał w nieznanym kierunku. Jego matce wysłała SMS’a – „Zabiję go i siebie”. Zrozpaczona kobieta natychmiast powiadomiła policję.

Akcja policji

Policjanci natychmiast ruszyli do akcji. Oddział antyterrorystyczny zorganizował obławę. W czasie poszukiwań chłopca zatrzymywano wszystkie samochody i kontrolowano je. Poszukiwania dziecka przeprowadzano także z powietrza. Ostatecznie ojca oraz syna znaleziono w lesie w zaparkowanym samochodzie, który mężczyzna zamknął od środka.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce policyjnego negocjatora. Po dwóch godzinach udało się oswobodzić chłopca. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Przewieziono go jednak do szpitala, aby sprawdzić, w jakim jest stanie. Maluch wrócił do zrozpaczonej mamy około godziny 1:00 w nocy.

Według Radia Gdańsk 23-letni ojciec chłopca ma zostać jeszcze dziś przesłuchany.

Może Cię zainteresować