×

Dyrektor FBI ostrzega: zaklej kamerkę wbudowaną w komputer.

Na początku tego roku, dyrektor FBI James Comey, narobił niemałego szumy, gdy przyznał, że zakleja swoją kamerkę internetową przy użyciu taśmy. Okazało się to ogromnym zaskoczeniem dla wielu ludzi, ponieważ jak wcześniej założono, ludzie nie powinni robić takich rzeczy, gdyż w ten sposób utrudniają pracę służbom bezpieczeństwa.

Mimo wszytko, Dyrektor FBI James Comey podczas konferencji zorganizowanej przez Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych w Waszyngtonie stwierdził, że wszyscy obywatele powinni zrobić to samo, jeśli chcą chronić swoją prywatność.

„Zasłaniajcie kamery w swoich komputerach” – powiedział do uczestników konferencji Comey.

Zapytany czy sam osobicie ma zaklejoną kamerkę jednoznacznie odpowiedział, że tak. Niekiedy był przez to bardzo wyśmiewany. Stwierdził, że szaleństwem byłoby gdyby dyrektor FBI nie dbał o bezpieczeństwo osobiste i własną prywatność. Dodał, że ludzie także powinni brać odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo.

„Jest kilka sensownych rzeczy, które trzeba robić i to jest właśnie jedna z nich”.

Potwierdził, że nie jest jedynym członkiem FBI i innych ważnych urzędów, którzy uciekają się do tego sposobu.

„Jeśli przejdziesz się do dowolnego urzędu zobaczysz, że praktycznie wszyscy mamy małe kamerki znajdujące się w górnej części ekranu, które są zasłonięte dla naszego bezpieczeństwa.”

Mówiąc w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych, szef FBI wezwał obywateli do pracy nad „higieną bezpieczeństwa”.  Radzi być mniej ufnym swoim urządzeniom, a to oznacza, że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Nie można zakładać, że producenci mają i będą koniecznie chronić nasze gadżety i prywatność.

AFP/STRINGER/GETTY

AFP/STRINGER/GETTY

Polecane

Może Cię zainteresować