×

Pełnia Śnieżnego Księżyca 2021 już wkrótce! Czeka nas niesamowity widok

Fanów nocnego nieba i niezwykłych zjawisk czeka prawdziwa „uczta” dla oczu. Pełnia Śnieżnego Księżyca 2021 już wkrótce! Kiedy i gdzie będzie ją można obserwować?

Pełnia Śnieżnego Księżyca 2021: co to za zjawisko?

Wyjątkowa i piękna – właśnie taka jest Pełnia Śnieżnego Księżyca. Niektórzy nazywają ją również „Głodną Pełnią Księżyca”, „Wilczym Księżycem” lub z j. angielskiego: Snow Moon. To zjawisko występujące w lutym, które niegdyś traktowano symbolicznie, jako zapowiedź nadchodzących w przyrodzie zmian.

Nazwę Śnieżnego Księżyca wymyślili rdzenni mieszkańcy Ameryki, ponieważ lutowa pełnia oświetlała połacie białego śniegu. Minęło wiele lat, a to wyjątkowe zjawisko zachwyca do dziś. Nawet wówczas, gdy nie możemy liczyć na śnieżny puch. W tym roku może być jednak inaczej!

Kiedy i gdzie można ją obserwować?

W 2020 roku niezwykłą pełnię mogliśmy obserwować od 7 do 11 lutego. W tym roku zjawisko pojawi się nieco później.

Najbliższa pełnia Księżyca wypada 27 lutego 2021 r. około godziny 09:19. Chciałbyś ją zobaczyć w pełnej okazałości?

Najlepiej to zrobić za miastem, w górach, nad morzem lub na leśnych polanach, w miejscach, w które dociera jak najmniej sztucznego światła. Dzięki temu Pełnia Śnieżnego Księżyca jeszcze bardziej na zachwyci. Zakładając, że na niebie nie pojawi się wiele chmur, zjawisko będziemy mogli obserwować przez całą noc.

Nie trzeba posiadać żadnego specjalnego urządzenia, ale miłośnikom astronomii mogą się przydać lornetki czy teleskopy. A także… aparat fotograficzny, chociaż nawet najlepsze zdjęcie nie odda piękna tego zjawiska w stu procentach.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować