×

Jurek Owsiak ma kłopoty! Szef WOŚP stanie przed sądem

Jorek Owsiak stanie przed sądem! Złożono przeciwko niemu pozew za ostre słowa, jakie rzucił ze sceny. Przekroczył granicę swoją wypowiedzią?

Owsiak przed sądem

ONS

Ostre słowa ze sceny

W trakcie trwania Pol’and’Rock Festiwal 2019 Owsiak komentował bieżące wydarzenia w świecie polityki, choć sam wielokrotnie podkreślał, że festiwal jest apolityczny. Niejednokrotnie też zapraszał polityków różnych opcji na festiwal. Jednak jego ostatnie słowa są pełne wulgaryzmów i miały motywować gości festiwalu do działania:

Wracamy do rzeczywistości. A ta rzeczywistość rozszarpuje, nie dba, nie ma śmiałości, jest bolesna. To może coś k***a zmienimy? Po raz drugi to powiem. I od***rdolcie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło, kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może ku***a coś zmienimy?

Odnosił się także do kwestii finansowania polityków oraz licznych afer, które ujawniały, jak politycy marnują publiczne pieniądze:

Czemu nie karzecie polityków, którzy zap***ają samolotami za moje, k***a, pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody. Bądźcie z nami na Finale WOŚP. 176 mln. A wy, k***a, ile wywalacie pieniędzy na loty? Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To co wy, k***a, do nas macie?

Podkreślił na koniec swojej wypowiedzi, że nie miał zamiaru nikogo urazić i przeprasza za ostre słowa. Wygrały emocje i Jurek postanowił wyrzucić z siebie całą złość i frustrację:

Przepraszam, jeżeli kogoś obraziłem, ale się, k****, to wszystko wylewa z człowieka. Nie dajcie sobie, po***ać, w sercu, to jest wasz kraj, nie dajcie się omamić. Przeżyłem PRL, jak można teraz tak szczuć. Pierwszy mandat dostanę za bluzgi. Trzeba się je***ć w łeb, aby w te wszystkie kłamstwa uwierzyć. Zmieńcie coś, trzeba w końcu coś zmienić

Kto złożył pozew?

Sprawa jest już w toku oraz wybrano sędziego, który zajmie się całą sprawą. Potwierdziła w rozmowie z portalem gazetalubuska.pl sędzia Lidia Wieliczuk, rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim:

Został już wylosowany sędzia, który będzie się zajmował tą sprawą. To on podejmie decyzję, czy wyrok zapadnie w trybie nakazowym na posiedzeniu niejawnym, czy podczas rozprawy

Kto złożył pozew przeciwko prezesowi WOŚP? Otóż policja w Gorzowie Wielkopolskim która żąda, aby poniósł on odpowiedzialność za używanie niecenzuralnych słów podczas występu na scenie Pol’and’Rock Festiwal 2019.

Owsiak przed sądem

Rzecznik organizacji Krzysztof Dobies zabrał głos i powiedział, że Jurek Owsiak jest w pełni dostępny dla sądu oraz nie boi się bronić przed oskarżeniami. Uważa, że jest to próba sabotowania organizacji tegorocznej edycji WOŚP i użył stwierdzenia, że „kij wkładany w szprychy tak rozpędzonego mechanizmu, jakim są przygotowania do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dodaje dodatkowej energii i wiatru w żagle”.

Czy Owsiak przesadził ze swoją wypowiedzią czy po prostu powiedział to co sądzi wielu ludzi?

Źródła: telewizjarepublika.pl, wiadomosci.wp.pl, www.dorzeczy.pl, www.wprost.pl

Polecane

Może Cię zainteresować