Kategorie Życie

Polacy skatowali 17-letnią Oliwię. Nie podobało im się, że spotyka się z Brytyjczykiem

17-letnia Olivia Johnson mieszka na co dzień w brytyjskim Kingston upon. Nastolatka od jakiegoś czasu spotyka się z Kieranem Bushem, co nie do końca podobało się grupce Polaków. Pewnego dnia „obywatelską troską” wykazało się dwóch potężnych mężczyzn – 30-letni Robert i jego 28-letni brat Tomasz – którzy postanowili ukarać Polkę za to, że spotyka się z Brytyjczykiem. Panowie nie podjęli się jednak tego zadania sami. Poprosili o pomoc kolegów – 32-letniego Łukasza i 27-letniego Ernesta – aby dać jasno do zrozumienia 17-latce, że popełniła błąd spotykając się z obcokrajowcem.

Brutalne pobicie nastolatki

Do całego zdarzenia doszło w poprzednim roku tuż pod domem Kierana. Kiedy Olivia wyszła na zewnątrz, została wyzwana od „prostytutek”, a jakby tego było mało, „życzono jej śmierci”. W pewnej chwili 30-latek nie wytrzymał i uderzył dziewczynę prosto w twarz, powalając ją na ziemię. Na tym jednak nie poprzestał. Chwilę później zaczął skakać po jej głowie! Czy mogło być jeszcze gorzej?

Zdjęcie przedstawia Olivię i jej chłopaka Kierana.

Na ratunek Olivi

Wydawać by się mogło, że Olivia lada moment umrze. Wtedy na pomoc ukochanej przybył Kieran i jego ojciec, którzy próbowali powstrzymać bandytów. Zważywszy jednak na fakt, że napastnicy mieli przewagę liczebną, ich szanse na ratunek były naprawdę niewielkie. W konsekwencji zarówno ojciec jak i syn także zostali pobici. Nie obyło się również bez poważnych ran wyrządzonych rozbitą butelką.

Interwencja sąsiadów. Strach pomyśleć, co by się mogło stać, gdyby nie oni

Choć wydawać by się mogło, że już gorzej być nie może, a lada moment dojdzie do tragedii, wtedy z pomocą przybyli sąsiedzi rodziny. Swoją obecnością przegonili bandytów, kiedy tylko zobaczyli, co się dzieje na podjeździe rodziny Bushów. Wkrótce po tym wydarzeniu napastnicy zostali aresztowani.

Nastolatka od dawna była na celowniku mężczyzn

Kiedy doszło do rozprawy, chłopak 17-latki relacjonował, że grupa mężczyzna, która zwała się „patrolem obywatelskim” od dawna miała ich na oku. Panowie niejednokrotnie wygrażali i posyłali w ich kierunku gniewne spojrzenia, podczas gdy mijali dom Kierana lub spotykali parę na mieście. W dniu, kiedy doszło do pobicia nastolatki, sami przyszli na podjazd i zaczęli awanturę, kiedy tylko Olivia wyszła z domu chłopaka.

Oskarżeni przyznali się do winy. Zapadł wyrok sądu

Zatrzymani doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że są winni, dlatego każdy z nich przyznał się pobicia. Jaka kara czeka napastników? Okazuje się, że najdłuższy czas w więzieniu spędzi Robert. 30-letni mężczyzna został skazany na 3 lata i 9 miesięcy pozbawienia wolności. Jego brat Tomasz spędzi za kratkami 3 lata i 3 miesiące. Łukasz z kolei został skazany na 12 miesięcy więzienia, a Ernest na 18.

*Zdjęcie główne ma charakter poglądowy