×

Kobieta przez pięć lat nie odwiedzała lekarza, aż trafiła do szpitala z guzem, który ważył aż 60 kg!

Wizyta u lekarza nie dla każdego jest czymś przyjemnym. Są ludzie, którzy starają się iść do specjalisty jak najpóźniej, co nie zawsze jest dobre dla ich zdrowia. Może być czasem już za późno na leczenie. Dlatego najlepiej działać prewencyjnie i regularnie się badać, nawet jeśli nie czuje się żadnych objawów.

Swoje zdrowie zaniedbała 51-letnia Mercedes Talamantes z Cabo San Lucas w Meksyku. Przez pięć lat nie odwiedzała lekarza, a w swoim ciele wyhodowała ogromnego guza, który powoli przejmował kontrolę nad jej życiem.

Nie poszłaby do lekarza, gdyby nie jedna z córek, która ostatecznie to na niej wymusiła.

1

Pięć lat wstecz kobieta ważyła 65 kg, w dniu operacji waga wskazywała 124 kg!

51-latka trafiła do szpitala IMSS Cabo San Luca, gdzie zajął się nią wprawiony zespół chirurgów. Talamantes przyznała, że od dwóch lat miała problemy z oddychaniem, poruszaniem się i normalnym funkcjonowaniem. Była na skraju załamania. Zajął się nią dr Gilberto Inzunza Salazar, który spędził cztery godziny nad tym, aby ostrożnie pozbyć się guza.

Wraz z usunięcie guza, waga kobiety zmniejszyła o połowę. Lekarze podczas operacji zorientowali się, że wszystko zaczęło się od jajnika, a później rozrosło się w jamie brzusznej.

2

Sam guz ważył 60 kg. Mniej więcej tyle, co dorosła kobieta i zaledwie 5 kg mniej niż Talamantes ważyła zanim guz zaczął rosnąć.

W końcu po tylu latach odzyskała swoje życie i pozbyła się miażdżącego ciężaru, który nie pozwalał jej normalnie funkcjonować.

3

Lekarze zgodnie przyznali, że to był największy guz jajnika, jaki kiedykolwiek widzieli, ale nie jedyny tego typu przypadek.

Kilka lat temu podobną operację przechodziła młoda kobieta z Peru. Jej guz ważył 15 kilogramów. Wszyscy myśleli, że jest w ciąży. Prawda okazała się zupełnie inna.

Mercedes będzie musiała nauczyć się na nowo żyć, ale jak powiedziała podczas wspólnej konferencji prasowej ze swoim chirurgiem:

Czuję się jak nowa kobieta. Gdy zrobiłam pierwszy krok po zabiegu, miałam wrażenie, że chodzę w chmurach.

4

Polecane

Może Cię zainteresować