×

Spakowała 2-letnią córeczkę i zostawiła na progu. Powód, dla którego to zrobiła, jest obrzydliwy

Ojczym nie lubił swojej pasierbicy, dlatego matka dziecka postanowiła pozbyć się „bagażu”. To, co zrobiła z córką nie mieści się w głowie. Jak można posunąć się do tak skrajnej decyzji?

Opieka społeczna

Nowy partner kobiety, nie był w stanie zaakceptować jej córki. Matka dziecka stanęła przed wyborem – dziecko czy mąż. Zwykle w takich sytuacjach, dla matki wybór jest oczywisty. Tym razem było inaczej. Kobieta wybrała własne szczęście. Postanowiła zerwać z przeszłością i zostawić dziecko pod drzwiami opieki społecznej.

Gdy opieka społeczna przyjęła dziewczynkę, okazało się, że jej dotychczasowe życie było prawdziwym koszmarem. Trudno uwierzyć, że kobieta pozwalała, aby jej maleństwo było w ten sposób traktowane. 

Przygotowała dziecko do nowego życia

Personel opieki społecznej w Tajlandii był zaskoczony, że matka wyraźnie przygotowała córkę do rozpoczęcia nowego życia. 2-latka stała w progu budynku. Miała ze sobą plastikową reklamówkę, do której spakowano jej ubrania, pluszaki i najniezbędniejsze przedmioty. W drugiej dłoni dziecko trzymało list.

Gdy zaproszono dziewczynkę do wnętrza, okazało się, że była ofiarą przemocy domowej. Na jej ciele widoczne były liczne siniaki oraz blizny. Dziecko zostało przewiezione do szpitala w celu sprawdzenia czy potrzebne będzie leczenie. Wkrótce wyszło na jaw, że list, który dziewczynka trzymała w dłoni został napisany przez jej matkę. 

Brak akceptacji ze strony ojczyma

Matka poinformowała w liście, że pragnie przekazać dziecko opiece społecznej, ponieważ poznała nowego partnera. Kobieta wyznała, że nie może zapewnić 2-latce obiecującej przyszłości, ponieważ sama żyje w biedzie.

Wspomniała, że zyskała szansę na odmianę swojego życia w rodzinie męża. Warunkiem poprawy jej losu była rezygnacja z… córki. Jej obecny partner nie wyraził zgody na przysposobienie dziecka z poprzedniego związku. To właśnie dlatego, matka spakowała 2-letnią dziewczynkę i zostawiła pod drzwiami opieki społecznej.

Zadrapania i siniaki na ciele córki wskazują na to, że była bita przez ojczyma. Teraz, dziewczynka ma szansę znaleźć nową, kochającą rodzinę.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Pixabay.com, Imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij