×

500+ nie dla wszystkich. Wysłano już zawiadomienia do rodzin o cofnięciu zasiłku

Nie ulega wątpliwości, że flagowy program PiSu, jakim jest „500 plus”, pomógł partii w osiągnięciu sukcesu podczas wyborów parlamentarnych. I choć świadczenie, które zostało wprowadzone w życie w kwietniu 2016 roku, kosztowało państwo tego roku około 24,5 miliarda złotych, pomogło wielu rodzinom. Rodzinom, które potrzebowały finansowego wsparcia. Taka kolej rzeczy doprowadziła do tego, że wszelka krytyka 500 plus nie jest już mile widziana w mediach i wśród polityków.

„500 plus” dla samotnie wychowujących rodziców

Osoba, która samotnie wychowuje dziecko, nie musi składać do urzędu zaświadczeń o alimentach, bowiem pieniądze z programu przysługują jej bez względu na ich wysokość.

Czy aby na pewno?

Jak się okazuje zupełnie innego zdania jest minister Elżbieta Rafalska, która podkreśla, że bezwarunkowe świadczenie należy się wyłącznie rodzinom, w których nie brakuje rodzica. Za jej sprawą rozpoczęło się już cofanie decyzji przyjmujących podania urzędów. Wszystko wskazuje więc na to, że wkrótce samorządy wymagać będą odpowiednich dokumentów w celu przeprowadzenia weryfikacji rodzin.

Negatywne konsekwencje dla samotnych rodziców

Taka, a nie inna decyzja ze strony ministerstwa sprawi, że wielu samotnych rodziców nie będzie mogło otrzymać świadczenia. To jednak nie pierwszy przypadek, w którym zostali oni pokrzywdzeni. Na początku września z racji nawet nieznacznego podniesienia się dochodu, aż 156 tysięcy rodzin straciło zasiłek na pierwsze dziecko.

Czyżby PiS zaczął szukać oszczędności?

Może Cię zainteresować

zamknij