×

Od 10 lat nie obcina włosów. Nazywają ją współczesną „Roszpunką”

27-letnie Josie od 10 lat nie obcina włosów, a do fryzjera chodzi tylko po to, żeby je zafarbować. Efekt? Włosy 27-latki sięgają do łydki. Jednak Josie chce, żeby były jeszcze dłuższe.

Od 10 lat nie obcina włosów

Czytałeś baśń o Roszpunce? Zła Czarownica zamknęła 12-latkę w wieży bez schodów, a ten, kto chciał się dostać na górę, mógł to zrobić jedynie po włosach, które Roszpunka spuściła w dół ze swojej swojej pustelni.

27-letnia Josie Oddie co prawda nie żyje w wieży bez schodów, a jej losem nie rządzi zła Czarownica. Ale z Roszpunką łączy ją jedno – niezwykle długie, gęste i mocne włosy. Jodie nie obcina ich od 10 lat! Do fryzjera chodzi tylko po to, żeby nałożyć farbę. Nic dziwnego, że zdjęcia Josie robią furorę na całym świecie.

U ludzi włosy nie rosną z zawrotną prędkością. Przeciętnie w ciągu jednego miesiąca przybywa nam ok. 1 centymetra włosów. Jeśli na naszą korzyść działają geny, a my pomagamy sobie odpowiednią pielęgnacją włosów i skóry głowy, możemy przyspieszyć przyrost dwu- , a nawet trzykrotnie. Ale nawet tak imponujący przyrost to niewiele dla kobiet, które marzą o bujnych, długich włosach.

Dla Josie właściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy to priorytet. Młoda kobieta zaniedbuje tylko jeden ważny element świadomej pielęgnacji włosów – częste podcinanie końcówek. Fryzjerskich nożyczek unika jak ognia.

100 cm gęstych włosów

Co prawda nie możemy sprawdzić, czy zakochany książę dałby radę wspiąć się po włosach Josie na szczyt wieży, ale gdyby chciał, pewnie mógłby próbować. Oddie ma już swojego księcia, a nawet dwóch – do większości zdjęć pozuje z synkiem.

Pasma 27-latki mają obecnie ponad 100 cm i sięgają mniej więcej do łydek, ale na tym na pewno nie koniec. Kobieta nadal zapuszcza włosy i marzy o tym, by sięgały do kostek. Nie zraża jej nawet fakt, jak bardzo wymagająca jest pielęgnacja tak długich i gęstych włosów. Josie najczęściej myje głowę dwa razy w tygodniu. Regularnie używa odżywek, masek i wcierek, dzięki którym włosy są gęstsze i szybciej rosną. Jak twierdzi, jej ulubionym zabiegiem jest olejowanie włosów – metoda znana wszystkim włosomaniaczkom.

Fryzura 27-latki jest zaprzeczeniem teorii, że nie da się zapuścić rozjaśnianych włosów, bo łamią się i wykruszają.

Śmiało można powiedzieć, że dla 27-latki fryzura stała się nie tylko elementem wizerunku, ale też hobby, a nawet sposobem na życie. Włosy Josie przyciągają na jej Instagrama tysiące obserwujących.

Włosy 27-latki robią wrażenie, ale Josie daleko do pobicia rekordu w kategorii „najdłuższe włosy świata”. Jak przypomina kobieta.wp.pl, rekord ten należy do Chinki Xie Qiuping, która przestała podcinać włosy w wieku 13 lat. Dziś jej włosy mają ok. 6 metrów długości.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij