×

Na zlecenie ojca oblali 3-latka kwasem. W więzieniu gorzko tego pożałowali

Jak okrutnym człowiekiem trzeba być, żeby zlecić atak na własne dziecko? Brakuje słów, aby odpowiedzieć na to pytanie. Niestety, takiego działania dopuścił się jeden z mężczyzn, który chciał w ten sposób zemścić się na swojej byłej żonie, ponieważ po rozstaniu to właśnie ona przejęła opiekę nad potomstwem.

Horror w sklepie

Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło w lipcu 2018 roku w sklepie Home Bargains w Worcester w Wielkiej Brytanii. To właśnie tam pięciu współpracujących ze sobą mężczyzn oblało kwasem siarkowym 3-letniego chłopca. Dziś już wiadomo, że zrobili to na zlecenie ojca dziecka, który był mózgiem okrutnej zbrodni. Mózgiem, który nie brał jednak udziału w całej akcji zarejestrowanej przez kamery monitoringu.

Rozprawa

Sprawcy zostali zatrzymani, a nagranie ze sklepu zostało odtworzone podczas procesu. Jabar Pakita, który był jednym z napastników, wraz z trzema pozostałymi wspólnikami, zostali skazani na 12 lat pozbawienia wolności.

Nigdy nie spotkałem się z czymś takim, z sytuacją, żeby tylu ludzi było zamieszanych w atak na dziecko – komentuje sprawę sędzia Juckes

Wspomniany napastnik przeżył w więzieniu prawdziwe piekło. Mężczyzna został bowiem zmasakrowany przez swoich współwięźniów za to, co zrobił niewinnemu dziecku.

Stan zdrowia dziecka

Choć chłopiec został poważnie ranny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Malec z każdym kolejnym dniem wraca do zdrowia. Bez względu jednak na to, blizny, które przypominają mu o okrutnym zamachu, pozostaną z nim już na zawsze.

Polecane

Może Cię zainteresować