×

Jakie są objawy Omikronu u dzieci? Jeden z nich jest bardzo nietypowy!

Pandemia koronawirusa wciąż trwa. Co więcej, nic nie wskazuje na to, aby miało być lepiej. Po świecie zaczyna panoszyć się kolejny wariant. Chodzi oczywiście o Omikron, o którym wciąż wiemy niewiele. Wygląda jednak na to, że jego objawy bardzo różnią się od tych, które występują w przypadku Delty. Wiadomo także, że najprawdopodobniej jest bardziej zakaźny, ale łagodniejszy od swojej poprzedniczki. Co z najmłodszymi chorującymi na ten wariant koronawirusa? Jakie są objawy Omikronu u dzieci?

Nietypowy objaw Omikronu u dzieci

Pojawiła się kolejna odmiana koronawirusa. Omikron stwierdzany jest u coraz większej liczby osób. Czy mamy powody do obaw? Wciąż nie wiadomo. Jednak są już opinie, wedle których wariant Omikron jest o wiele bardziej zakaźny od Delty, ale jednocześnie jego objawy są łagodniejsze. A co z najmłodszymi?

Według brytyjskiego lekarza, jednym z objawów zakażenia tym wariantem koronawirusa u dzieci jest dziwna wysypka. Jak podaje pediatra, występuje ona nawet u 15% takich pacjentów. To objaw dość nietypowy i raczej nie występujący przy wcześniejszych mutacjach.

objawy omikronu u dzieci
Pixabay

Objawy Omikronu u dzieci. Jakie są?

David Lloyd, brytyjski lekarz pediatra, w rozmowie z SkyNews opowiedział o tym, jak Omikron może objawiać się u dzieci. Podkreślił, że z jego dotychczasowych informacji wynika, że w przypadku zakażenia tym wariantem koronawirusa u dzieci pojawiają się przede wszystkim:

  • utrata apetytu;
  • zmęczenie;
  • bóle głowy;
  • dziwna wysypka.

Specjalista podkreśla, że wszystkie te objawy mogą występować razem, ale może zdarzyć się i tak, że pojawi się tylko jeden z nich. Według niego, zakażenie omikronem u dzieci przebiega stosunkowo łagodnie i raczej przypomina przeziębienie. Nie towarzyszą mu symptomy występujące przy wcześniejszych wariantach takie jak gorączka, kaszel czy utrata węchu i smaku.

Światowa Organizacja Zdrowia również potwierdziła, że Omikron ma wyższy wskaźnik reinfekcji. Pocieszające jest jednak to, że powoduje mniej nasilone objawy choroby niż wariant Delta. Inną wiadomością związaną z tym wariantem jest to, że Pfizer i BioNTech zapewniają, iż ich szczepionka po 3 dawkach chroni także i przed tym Omikronem.

Źródła: www.mirror.co.uk, zdrowie.radiozet.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij