×

Objawy Omikronu jak przy zatruciu pokarmowym. Zwłaszcza jeden jest dość charakterystyczny

Objawy Omikronu jak przy zatruciu pokarmowym. Okazuje się, że wymioty i biegunka, wcale nie muszą oznaczać, że cierpisz na jakąś niestrawność lub grypę jelitową. Być może właśnie tak objawia się u Ciebie zakażenie Omikronem. Lekarze specjaliści wskazują zwłaszcza jeden z tych symptomów.

W przypadku Omikronu spektrum objawów jest zdecydowanie większe niż przy Delcie

Bez wątpienia Omikron staje się coraz bardziej powszechny. Najnowsze dane wskazują, że jest on odpowiedzialny w wielu krajach już niemal za 90% wszystkich przypadków zachorowania na Covid-19. Jak się u nich objawiał? Zakażeni wskazywali, że czuli się tak, jakby byli przeziębieni.

Wśród głównych objawów wskazywali np. drapanie w gardle, katar czy też ból głowy. Z kolei lekarze podkreślają, że równie często zdarzają się też inne objawy. Chodzi m.in. o te, które przypominają zatrucie pokarmowe. Dlatego może to być bardzo mylące.

Dr Bill Admire z Infirmary Health w rozmowie z WPMI-TV podkreślił, że w przypadku Omikronu występuje więcej objawów niż w przypadku Delty:

W przypadku Delty objawy ze strony górnych dróg oddechowych były bardzo poważne. To było w płucach. Pacjenci mieli zapalenie płuc, niewydolność oddechową i korzystali z respiratora. W przypadku Omikronu u pacjentów zaostrzają się problemy żołądkowo-jelitowe, występuje też więcej objawów.

Objawy Omikronu jak przy zatruciu pokarmowym
Pixabay

Objawy Omikronu jak przy zatruciu pokarmowym? Coraz częściej!

Doniesienia te potwierdziła agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych CDC, czyli Centers for Disease Control and Prevention — Centra Kontroli i Prewencji Chorób. Według danych z tej instytucji pacjenci chorzy na Covid-19 mogą mieć naprawdę szeroki zakres objawów.

Co więcej, organizacja ta podkreśliła właśnie, że biegunka jest wręcz jednym z charakterystycznych symptomów zakażenia Omikronem. Zatem teraz to także i biegunka może być podstawą do wykonania testu na koronawirusa.

CDC szacuje, że nawet 20 proc. pacjentów z COVID-19 po zakażeniu doświadcza biegunki. Dolegliwość ta dotyka także i osób zaszczepionych.

Do innych objawów ze strony układu pokarmowego świadczących o tym, że zakaziłeś się Omikronem, mogą należeć także:

  • mdłości;
  • wymioty;
  • ból brzucha;
  • utrata apetytu.

Dr Manoj Goel, dyrektor Fortis Memorial Research Institute w rozmowie z mediami zdradził, z czego może to wynikać:

Ludzie mogą początkowo wykazywać objawy żołądkowe bez żadnych dolegliwości ze strony układu oddechowego. Mogą to być bóle brzucha, nudności, wymioty, utrata apetytu i biegunka. Może to być spowodowane zakażeniem błony śluzowej jelita przez Omikron i wynikającym z tego stanem zapalnym.

Źródła: www.medonet.pl, www.zwrotnikraka.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij