×

Noworodek w Oknie Życia. Dziecko miało przypiętą karteczkę z ważną informacją

Noworodek w Oknie Życia został znaleziony przez siostry franciszkanki. Dziecko miało przypiętą karteczkę z ważną informacją.

Noworodek w Oknie Życia

Dziecko pojawiło się w Oknie Życia przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie. Jak podało PAP biuro prasowe archidiecezji warszawskiej, dziewczynka urodziła się dziś w nocy:

Przy noworodku była karteczka, że urodziła się 24 sierpnia o godz. 3 nad ranem.

Siostry, zgodnie z procedurami, od razu wezwały karetkę pogotowia i policję.

Według medyków dziewczynka była ubrana i czyściutka

– powiedziała s. Anna Uberman. Dodała także, że dziecko przebywało w Oknie Życia 40 minut. Siostry nadały jej imię Zuzia. Dziewczynkę przewieziono do Szpitala św. Rodziny w Warszawie.

To już 18. dziecko pozostawione w warszawskim Oknie Życia

Okno Życia przy ul. Hożej powstało 12 lat temu. W tamtym momencie było drugim oknem życia w kraju. Zuzanna to 18. dziecko pozostawione w tym miejscu. Opiekujące się Oknem Życia przy ul. Hożej siostry raz w miesiącu w swojej kaplicy zakonnej szczególnie modlą się za znalezione przez nie dzieci, ich rodziców biologicznych i adopcyjnych.

Okno Życia to miejsce, w którym matki mogą anonimowo pozostawić swoje nowo narodzone dziecko. Okno otwiera się na zewnątrz. Po jego otwarciu włącza się alarm, który powiadamia opiekunów placówki, że ktoś pozostawił dziecko.

Pierwsze Okno Życia w Polsce otwarto w 2006 roku w Krakowie. Caritas sprawuje nad nim finansową opiekę. Od tego czasu ich liczba wzrosła do 67 w całym kraju i uratowano w nim ponad 100 dzieci.

Do podobnej sytuacji doszło pod koniec stycznia. 20-miesięczne dziecko zostało oddane do okna życia. Wówczas policji udało się ustalić tożsamość matki.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.tvp.info, metrowarszawa.gazeta.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować