×

Wybuchło nowe ognisko zakażeń w Chinach. Zamknięty został targ żywności

Targ w Pekinie, to nowe ognisko zakażeń w Chinach. Wykryto tam najwięcej przypadków zachorowań na COVID-19 od początku kwietnia.

Nowe ognisko zakażeń w Chinach

W komunikacie Narodowej Komisji Zdrowia Chin poinformowano, że w sobotę (13 czerwca) na terenie państwa odnotowano 57 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. Jest to najwyższy dobowy przyrost liczby nowych zakażeń od połowy kwietnia.

Najwięcej przypadków wykryto w Pekinie na rynku Xinfadi w południowo-zachodniej dzielnicy Fengtai. Na targu na co dzień handluje się mięsem, rybami i warzywami. Jak podaje Wprost (opierając się na informacjach z The Beijing News oraz BBC) 36 osób zakażonych miało związek ze wspomnianym rynkiem. 

The Beijing News donosi, że służby sanitarne pobrały 1 901 próbek z przedmiotów znajdujących się na targowisku. Obecność SARS-CoV-2 wykryto m.in. na deskach do krojenia łososia i 40 innych powierzchniach.

Odcięto okolicę

W związku z nowym zagrażaniem, lokalne władze postanowiły zamknąć targowisko w Pekinie.

Zgodnie z zasadą, że najważniejsze jest wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, przyjęliśmy restrykcje dotyczące targowiska Xinfadi i jego okolicy.

– poinformował Chu Junwei z rady miasta.

Odcięto także 11 obszarów mieszkalnych w okolicy oraz zamknięto dziewięć szkół i przedszkoli. Przestrzegania restrykcji pilnuje policja. Ograniczono również pracę sześciu innych stołecznych marketów ze świeżą żywnością.

Korespondent Polskiego Radia Tomasz Sajewicz odniósł się do sprawy na swoim Twitterze:

Traktuję to wszystko z przymrużeniem oka, bo do dziś wychodzę w Pekinie z domu w maseczce i z płynem antybakteryjnym, ale mamy małą panikę. Ponad 50 zakażeń na targu w Pekinie to jednak sporo.

Od początku pandemii w Chinach wykryto 83 132 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarły 4 634 osoby. Jednak według nieoficjalnych informacji, bilans ofiar epidemii w Wuhan jest znacznie wyższy.

Źródła: www.rmf24.pl, www.wprost.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować