×

Nowa praca Kingi Dudy. Tomasz Lis kpi z posady zajmowanej przez córkę prezydenta

Nowa praca Kingi Dudy jest sporym zaskoczeniem dla wszystkich Polaków. Głos w tej sprawie zabrał Tomasz Lis. Zasugerował, że posada córki prezydenta RP jest… śmieszna.

Nowa praca Kingi Dudy

Kinga Duda wróciła do Polski w czasie kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, aby wesprzeć swojego tatę w ważnych chwilach. Jej poprzednią pracą był staż w prestiżowej, londyńskiej kancelarii prawniczej WilmerHale.

Po wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, Kinga Duda zapowiedziała, że zostanie w kraju, jednak nie zdradzała, jakie są jej plany zawodowe. Z informacji podanych na oficjalnej stronie Prezydenta RP wynika, że Kinga Duda została mianowana na doradcę społecznego.

Córkę Andrzeja Dudy powołano na to stanowisko w sierpniu 2020 roku. Na stronie znajdują się szczegółowe informacje na temat wykształcenia Kingi Dudy. Możemy przeczytać, że oprócz ukończenia Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, posiada studia podyplomowe z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law. Jej specjalnością jest międzynarodowy arbitraż handlowy i inwestycyjny oraz prawo międzynarodowe.

Pomimo imponującego wykształcenia, nie brakuje osób, którym nowe stanowisko Kingi Dudy nie przypadło do gustu. Jedną z nich jest Tomasz Lis.

Kpiny Tomasza Lisa

Tomasz Lis odniósł się do wyboru Kingi Dudy na stanowisko doradcy społecznego na swoim koncie na Twitterze. Zamieścił w sieci post, w którym znalazło się zdjęcie przedstawiające rodzinę Baracka Obamy. Wymowny opis świadczy o tym, że publicysta uważa, że stanowisko zajmowane przez córkę prezydenta nie jest poważne.

Sprawę skomentował także dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, który powiedział:

Mamy polską Ivankę Trump.

W ten sposób nawiązał do faktu, że córka prezydenta USA również jest jego doradczynią i sprawuje tę funkcję od marca 2017 roku.

Warto podkreślić, że doradca społeczny jest wolontariuszem i za swoją pracę nie otrzymuje wynagrodzenia. W chwili obecnej Andrzej Duda posiada łącznie 13 doradców. Wolontariuszami są: Andrzej Zybertowicz, Zdzisław Sokal, Agnieszka Lenartowicz-Łysik i Kinga Duda. Siedmioro pozostałych osób to doradcy etatowi.

Fotografie: twitter (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij