×

Niemcy: w strzelaninie pod Frankfurtem zginęło co najmniej 9 osób

Do ataku doszło wieczorem w środę 19 lutego w Hanau nieopodal Frankfurtu. Dziewięć ofiar zmarło, a kilka innych zostało poważnie rannych. Jak ujawnia niemiecki „Bild” ofiarami zamachowca są Kurdowie.

Strzelanina w Niemczech

W środę 19 lutego około godziny 22. zamachowiec wtargnął do baru z fajkami wodnymi w Hanau, liczącej 100 tysięcy mieszkańców miejscowości położonej 20 km na wschód od Frankfurtu nad Menem. Mężczyzna miał broń palną, z której zastrzelił trzy osoby, a co najmniej jedną poważnie ranił. Następnie uciekł czarnym samochodem.

Świadkowie zeznali, że zamachowców mogło być więcej niż jeden. Z ustaleń policji wynika, że padło osiem lub dziewięć strzałów.

Drugi atak miał miejsce krótko po pierwszym, w dzielnicy Kesselstadt również w barze z fajkami wodnymi. Zamachowiec zastrzelił pięć osób, a pięć kolejnych ranił.

Reakcja policji

Hanau zostało otoczone kordonem policyjnym. Drogi wyjazdowe do miasta zostały zamknięte. Do poszukiwań sprawcy włączyły się oddziały policji z sąsiednich miejscowości. Helikoptery przez całą noc krążyły nad miastem, aż nad ranem udało się znaleźć zwłoki podejrzanego mężczyzny. Informację tę potwierdziła na Twitterze miejscowa policja:

Prawdopodobny sprawca został znaleziony martwy w swoim domu w Hanau. Specjalne oddziały interwencyjne policji odkryły tam również inne ciało. Dochodzenie jest w toku. Obecnie nic nie wskazuje na to, że są inni sprawcy.

Śledztwo dziennika „Bild”

Niemiecki dziennik „Bild” postanowił przeprowadzić własne śledztwo. Z jego ustaleń wynika, że domniemanym zabójcą, którego zwłoki znaleziono nad ranem, jest obywatel Niemiec Tobias R. Jak sugeruje gazeta, celem jego ataku byli Kurdowie, dlatego wybierał takie a nie inne lokale.

Policja nie skomentowała dotąd tych informacji. Nie ujawniła także tożsamości ofiar ani ich przynależności etnicznej. Media sugerują, że mężczyzna mógł być prawicowym ekstremistą.

Źródła: www.fakt.pl, www.dailymail.co.uk

Może Cię zainteresować

zamknij