×

Niecodzienne ogłoszenie dla sąsiada, który nie przestrzega ciszy nocnej

Ludzie są bardzo wrażliwi na muzykę, ale najbardziej wtedy, gdy słyszą ją w środku nocy tuż za ścianą. Niecodzienne ogłoszenie dla sąsiada pojawiło się na ścianie jednego z bloków. Mieszkańcy bardzo kulturalnie zwrócili uwagę pewnemu pasjonatowi gry na basie, który w pogardzie ma coś, co nazywa się „ciszą nocną”.

Uciążliwe sąsiedztwo

„Jak dobrze mieć sąsiada” – śpiewały kiedyś Alibabki. W końcu to on pożyczy ci szklankę cukru lub soli, on zaprosi na kawę i plotki, on pomoże w wielu podbramkowych sytuacjach, a podczas Twojej nieobecności nakarmi rybki i dopilnuje, czy obok domu nie kręci się ktoś niepowołany. Ale bywa, że sąsiad – zamiast być błogosławieństwem, staje się prawdziwym utrapieniem. Szczególnie, gdy mieszkasz w bloku i nie bardzo masz jak się odseparować.

Ciągłe remonty, głośne słuchanie muzyki lub głośne miłosne igraszki, palenie papierosów na balkonie, zaśmiecanie klatki schodowej, przekleństwa – kto nigdy tego nie doświadczył, ten jest prawdziwym szczęściarzem. Ale co wtedy, gdy przydarzy nam się uciążliwe sąsiedztwo, a żadne prośby ani groźby nie pomagają?

Ci sąsiedzi wpadli na kulturalny sposób zwrócenia uwagi.

Niecodzienne ogłoszenie dla sąsiada

Na ścianie jednego z bloków zawisło ogłoszenie zamieszczone przez sąsiadów pewnego pasjonata muzyki, który nie wiedział, co to znaczy cisza nocna. Być może mężczyzna nie reagowałby na pukanie do drzwi, ale na takie ogłoszenie powinien odpowiedzieć z przyjemnością. Nie zabrakło muzycznych próśb, a nawet merytorycznych uwag.

Do sąsiada, który gra na basie między 2-3 w nocy

– brzmi pierwsze zdanie ogłoszenia.

Niecodzienne ogłoszenie dla sąsiada
Pixabay

Jeśli musisz grać w nocy, spróbuj do wzmacniacza podłączyć słuchawki. Jeśli nie masz słuchawek, ustaw equalizer na same wysokie tony, bo niskie rozchodzą się po żelbetonowej konstrukcji naszego bloku szybciej niż moda na Fidget Spinnery w 2017 roku

– radzą życzliwi i pomysłowi sąsiedzi.

Ale najważniejszy jest ten przekaz, który pojawia się parokrotnie:

Błagam nie graj w nocy

Do prośby sąsiedzi dołączyli również listę muzycznych życzeń. Co ważne – życzeń dziennych!

Niecodzienne ogłoszenie dla sąsiada
Facebook

Ciekawe, czy posłuchał… Zawsze mogło być gorzej. Sąsiad mógł być na przykład perkusistą…

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Pixabay, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij