×

Niecodzienne harce w Parku Garnizonowym w pobliżu kościoła. Młodzież ukarana!

Młodość ma swoje prawa, ale patrząc na tak nierozsądną zabawę, ciężko zrozumieć jaki był jej cel. Młodzi ludzie wybrali się do parku, żeby… poskakać po zabytkach. Niecodzienne harce w Parku Garnizonowym w Jeleniej Górze zakończyły się interwencją straży miejskiej.

Niecodzienne harce w Parku Garnizonowym

Po co idzie się do parku? Gdy jest się nastolatkiem, raczej nie po to, żeby kontemplować piękno zabytków. Ale żeby od razu po nich skakać…?

Jak poinformował na Facebooku prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, do zaskakujących wydarzeń doszło w przedostatni weekend kwietnia w Parku Garnizonowym, który znajduje się w sąsiedztwie słynnego w całym kraju Kościoła Garnizonowego Wojska Polskiego p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, popularnego obiektu wycieczek turystycznych.

Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały grupę nastolatków, którzy wspinali się na zabytkowe epitafia i biegali po murze.

Niecodzienne harce w parku garnizonowym
Facebook
Niecodzienne harce w parku garnizonowym
Facebook

Jak informuje portal 24jgora.pl, otaczające Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego kapliczki są niezwykle cennym zabytkiem sztuki sepulkralnej – to pozostałość po znajdującym się niegdyś w tym miejscu cmentarzu. W tym miejscu kilka wieków temu zamożni mieszkańcy Jeleniej Góry stawiali rodzinne grobowce.

Niecodzienne harce w parku garnizonowym
Facebook

Ukarani mają po 17 i 18 lat

Gdy na miejscu zjawiła się straż miejska, okazało się, że na nierozsądny (delikatnie mówiąc) pomysł wpadli młodzi ludzie. W „zabawie” wzięło udział pięcioro nastolatków w wieku 17 i 18 lat. Patrol straży miejskiej przyłapał ich na gorącym uczynku.

Wspinając się na mur po zabytkowych epitafiach, młodzi ludzie narażali je na zniszczenia. Twierdzili, że nie wiedzieli po czym się wspinają.

Strażnicy przerwali te niecodzienne harce. Młodzi mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic zostali wylegitymowani, przeprowadzono z nimi rozmowy edukacyjno-wychowawcze. Dopiero po rozmowie do młodzieńców dotarło, gdzie się znajdują i jaki jest cel parku. Za swoje zachowanie przeprosili

– napisał prezydent Jeleniej Góry na Facebooku.

Facebook

To kolejny taki incydent z udziałem nastolatków w ostatnich latach. W 2019 roku grupę pięciu osób w wieku 17 i 18 lat ukarano mandatami w tym samym miejscu i za takie samo postępowanie.

W Krakowie kilka lat temu głośno było o dwóch młodych ludziach, którzy nocą postanowili… wspinać się na dachy budynków zamku na Wawelu. Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, a do Krakowa przyjechali z Gdańska.

Pijany 21-latek spadł z dachu i prosił kolegę o wezwanie pomocy. Strażacy przyznali, że była to jedna z najbardziej kuriozalnych akcji, w jakiej brali udział.

Facebook

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować