×

GIS ostrzega konsumentów! Spożycie tej substancji wiąże się z ryzykiem utraty zdrowia

GIS (Główny Inspektorat Sanitarny) ostrzega: w sprzedaży jest niebezpieczny suplement diety dla mężczyzn! Spożycie tej substancji wiąże się z ogromnym ryzykiem utraty zdrowia, a nawet życia.

W próbce suplementu stwierdzono obecność pochodnych syldenafilu.

Niebezpieczny suplement diety dla mężczyzn

GIS wydał oficjalny komunikat, ponieważ w popularnym suplemencie diety dla mężczyzn znaleziono niebezpieczne substancje.

Syldenafil i jego pochodne nie mogą występować w żywności, a więc i w suplementach diety. Ta substancja jest niebezpieczna dla zdrowia.

Wszyscy mężczyźni kupujący i zażywający ten suplement mogą znajdować się w niebezpieczeństwie! Chodzi o produkt „Power Man” – popularny i silnie działający środek.

Niebezpieczny suplement diety dla mężczyzn
Facebook

Problemy z erekcją

Wycofana partia to suplementy silnie działające na problemy z erekcją. Numer partii felernych tabletek to: 2018017.

Spożycie produktu jest szczególnie niebezpieczne dla mężczyzn, którzy mają problemy z krążeniem i chorobami serca.

Lekarze ostrzegają,  że problemy z erekcją są jednym z pierwszych objawów zaburzeń układu krążenia, ale też cukrzycy, a także zaburzeń psychicznych!

Wielu mężczyzn bagatelizuje ten problem i ukrywa się z nim, potajemnie łykając tabletki na erekcję. Tym bardziej ważne jest, by informacja szybko do nich dotarła.

niebezpieczny suplement diety dla mężczyzn
Pixabay

Konsekwencje dla zdrowia mogą być tragiczne.

Nielegalna tabletka?

Produkt „Power Man” pochodzi ze Szwecji, ale za jego dystrybucję w Polsce odpowiada MAXON.

Jak informuje GIS, dotychczas nie udało się nawiązać kontaktu z przedstawicielem firmy. Wiadomo, że MAXON nie jest zarejestrowany jako podmiot branży spożywczej.

Również szwedzki podmiot Svenska Naturprodukter AB działa nielegalnie!

Niesprawdzone suplementy diety pochodzące z nielegalnych źródeł to prawdziwa plaga. Szczególnie niebezpieczna dla Polaków, którzy chętnie sięgają po wszelkie suplementy, nie zdając sobie sprawy z ryzyka.

Ponad 70% Polaków deklaruje, że zażywa suplementy diety, a prawie połowa z nich próbuje leczyć z ich pomocą choroby!

Niewielki odsetek zdaje sobie sprawę, że niekontrolowane stosowanie suplementów diety bez konsultacji z lekarzem, może nawet zagrażać życiu!

niebezpieczny sumplement diety dla mężczyzn
Pixabay

Ważne: suplementy diety nie są lekarstwami i nie mogą być zamiast nich stosowane. Ten rynek jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ wiele suplementów jest sprzedawanych bez jakiegokolwiek nadzoru. Wiele z nich można kupić za grosze przez Internet. Dla producentów oznacza to ogromny zysk, a gdy chodzi o pieniądze, skrupuły nie istnieją…

GIS ostrzega, by – ze względu na nielegalną działalność dystrybutora suplementu „Power Man” – nie kupować również innych produktów, rozprowadzanych przez tę firmę!

Fotografie: Pixabay.com, Facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij