×

Nie żyje ekspedientka zarażona koronawirusem. Sanepid szuka klientów sklepu

Nie żyje ekspedientka zarażona koronawirusem. Sanepid próbuje dotrzeć do wszystkich osób, które robiły zakupy w sklepie, w którym ta kobieta pracowała.

Nie żyje ekspedientka z koronawirusem

Jak informuje Gazeta Wrocławska, zmarła 63-letnia sprzedawczyni, która była zarażona koronawirusem. Kobieta pracowała w sklepie przy ul. Paderewskiego 5 M w Oleśnicy. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny poszukuje osób, które robiły zakupy w dniach 15-19 czerwca.

Później sklep zamknięto. Pani, która tam pracowała, poczuła się źle, trafiła do szpitala. Zmarła kilka dni temu. Miała liczne choroby współistniejące.

– powiedziała dla serwisu mojaolesnica.pl Urszula Kozioł, dyrektor oleśnickiego sanepidu.

Kozioł podkreśla, że nadzorem epidemiologicznym powinni zostać objęci wszyscy klienci sklepu, którzy w tych dniach robili tam zakupy. Nie ma pewności, czy stosowali się oni do wytycznych – nosili maseczki i zachowywali odpowiedni dystans:

Dlatego prosimy ich o kontakt. Zostaną objęci nadzorem epidemiologicznym. Przyznaję, że w tej sytuacji trochę dmuchamy na zimne.

Dyrektor oleśnickiego sanepidu prosi o pilny kontakt. W ten sposób chce uniknąć powstania nowego ogniska chorobowego:

Jeśli ktoś dokonywał zakupów w tym sklepie, jest proszony o pilny kontakt pod numerem telefonu 71 314 20 34 wew. 23, lub 505 092 898.

Koronawirus w pociągu nad morze

To nie jedyny przypadek, o którym poinformował wczoraj sanepid. Krakowski oddział poszukuje osób podróżujących pociągiem InterCity dnia 19 czerwca w wagonie nr 6 pociągu nr 4520, który wyjechał z Bielska-Białej do Gdyni o godz. 4:01. A także pasażerów z dnia 22 czerwca jadących w wagonie nr 8. Pociąg z Gdyni wyjechał o godz. 15:05. W tych dniach miała tam przebywać osoba zakażona koronawirusem.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że u jednego z pasażerów podróżujących tymi pociągami rozpoznano COVID-19. W związku z powyższym wszyscy pasażerowie podróżujący tymi wagonami powinni skontaktować ze służbami sanitarnymi. To niezbędne w celu ustalenia kontaktów z osobą zakażoną.

– głosi komunikat sanepidu.

Obowiązkowa kwarantanna trwa 14 dni. Odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. W tym czasie należy przejść na pracę zdalną w domu, a także zawiesić życie towarzyskie. Ponadto, osoby objęte nadzorem epidemiologicznym powinny dwa razy dziennie mierzyć sobie temperaturę oraz kontrolować swój stan zdrowia.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.tvp.info, wroclaw.wyborcza.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować