×

5 najbardziej nawiedzonych miejsc w naszym kraju. Nie chcielibyście się tam znaleźć po zmroku

Duchy, zjawy i niezwykłe zjawiska to opowieści, które fascynują i mrożą krew w żyłach. W naszym kraju także funkcjonują. Przedstawiamy nawiedzone miejsca w Polsce. Odważycie się poznać ich historię?

Nawiedzone miejsca w Polsce

Kwestia duchów od lat budzi różne skojarzenia. Wiele osób w nie wierzy i na całym świecie występują doniesienia o spotkaniu z nimi i w każdym kraju znajdziemy mroczne historie o duszach, które pozostały na ziemi.

#1 Dom w Wojciechowie

Ten dom nie jest opuszczony i zamieszkany jest przez rodzinę, która nie chce się ujawniać. Zjawa najczęściej nęka najmłodszą córkę matki, która tam mieszka. To wysoka postać w kapturze z czerwonymi oczami. To nie jedyne paranormalne zdarzenia. Często w nocy słychać jak coś stuka w ścianę pokoju – mówią mieszkańcy. – Słychać też taki nieprzyjemny dźwięk, jakby ktoś przejeżdżał paznokciami po meblach – dodają. Najbardziej jednak przerażające jest, kiedy słychać drapanie w łóżko, na którym się śpi – nie kryją domownicy. Mieszkańcy wioski niewiele są w stanie powiedzieć na temat historii domu, w którym mieszka rodzina. Przybyli tutaj po II wojnie światowej i dom jest poniemiecki.

#2 Las Ruda – Popioły w Łodzi

Las Ruda Popioły położony jest na 65 hektarach w południowej części miasta. Przez las przebiega m.in. ulica Popioły, od której wzięła się nazwa okolicy. Podobno robotnicy, którzy budowali bunkry w czasie II Wojny Światowej w okolicach willi, zostali brutalnie zamordowani. To właśnie ich duchy mają straszyć w okolicy. Obecnie większość obszaru pokrywają ruiny i co jakiś czas pojawiają się relacje o duchach. Jęki, krzyki, dziwne postacie na tle zrujnowanych budowli. Inną historią jest opowieść o zaginionych tuż po wojnie dzieciach ze szkoły podstawowej, które miały wyjść na spacer po lesie wraz ze swoją nauczycielką i nigdy nie wróciły. Spacerujący w nocy słyszą szloch dzieci i błagania o ich odnalezienie.

#3 Nawiedzona Komenda w Konstancinie

Komisariat nie kojarzy się przyjemne. Budynek ma około 80 lat i ponoć zawsze mieściły się w nim różnego rodzaju służby mundurowe i podobno także lokalni policjanci wspominali o tajemniczych odgłosach i krokach często słyszanych na nocnej zmianie. Możliwe, że budynek jest nawiedzony ze względu na to, że lata temu znajdowała się tu siedziba UB. Nawiedza ją duch milicjanta, który przez lata torturował swoje ofiary i szuka odkupienia. Mowa także o jękach, które słychać w nocy. Mają je wydawać dusze torturowanych więźniów, którzy skonali w trakcie tortur, które UB uwielbiało stosować podczas przesłuchań.

#4 Szpital psychiatryczny w Owińskach

Zakład psychiatryczny w Owińskach założony w 1838 roku. Z powodu dużego zainteresowania personel nie narzekał na liczbę pacjentów. Już w 1871 roku znajdowało się tam ponad 120 osób, zaś w 1939 roku liczba pacjentów wynosiła 1100. Niemieccy zbrodniarze w 1939 roku zamordowali wszystkich pacjentów tej placówki. Od tego czasu uważa się to miejsce za nawiedzone. Śmiałkowie odwiedzający ruiny szpitala twierdzą, że w budynku można usłyszeć jęki i złowieszcze chichoty. Mówi się także o widmie dziecka, które pojawia się tylko na kilka chwil, by przerazić obserwującego. Po 1945 roku na terenie szpitala utworzono placówkę wychowawczą. W 1952 znajdował się tam ośrodek dla dzieci niewidomych, który ostatecznie zlikwidowano w 1994 roku.

#5 Zamek w Ogrodzieńcu

Ruiny zamku znajdują się na jurze Krakowsko-Częstochowskiej i dawniej była to perła Orlich Gniazd, dziś przyciąga liczne grupy turystów odwiedzających Małopolskę. Twierdza, wzniesiona między XIV a XV wiekiem przez ród Włodków Sulimczyków, swoją reputację zawdzięcza mrocznym legendom. Zaobserwowano nawet, że zwierzęta, które znajdują się w okolicy ruin, często zachowują się nietypowo – zaczynają warczeć lub zlęknione uciekać. Jedną z najbardziej mrożących krew w żyłach opowieści jest przekazywana od wieków z ust do ust historia o czarnym psie. Legenda mówi, że ten zwierz ciągnie za sobą długi, brzęczący łańcuch, a jego oczy płoną żywym ogniem. 

A czy wy znacie opowieści o zjawach z naszego kraju?

Fotografie: imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij