×

Od urodzenia wysadzają swoje dzieci. Nowy trend staje się coraz bardziej popularny wśród rodziców

Amber Hatch to mama dwójki dzieci i autorka książki pt. „Wychowanie bez pieluch: poradnik dla rodziców”, w którym tłumaczy nieco odmienną metodę wychowywania dziecka. Kobieta stosuje się do tzw. Naturalnej Higieny Niemowląt. O co w niej chodzi?

Znalazłam w domu puste pudełko po lodach. Zdjęłam Amber pieluchę i trzymałam córkę nad pudełkiem. Nie musiałam długo czekać. Już po kilku sekundach odczułam napięcie w jej ciele i usłyszałam odgłos maleńkiego odchodu, który wylądował w pudełku.

Naturalna Higiena Niemowląt to trend, który w ostatnich latach zyskuje coraz więcej zwolenników.

Amber rozpoczęła bezpieluchową metodę wychowania, kiedy jej córka miała zaledwie 5 tygodni.

Na zdjęciu widzimy, jak tata dziewczynki pomaga się jej wypróżnić.

Świeżo upieczona mama przetrzymuje dziecko jedną ręką, a plecy maleństwa podpiera swoim ciałem.

Można to robić również na inne sposoby.

Amber przyznaje, że jej córka nosiła przez pierwszy rok życia pieluchy, jednak robiła to na wszelki wypadek – przez większość czasu były czyste i suche. Kiedy natomiast dziewczynka skończyła 14 miesięcy, okazały się być już całkowicie zbędne.

Rzadko spotykam się z krytyką mojej metody w realnym świecie, ale spotkałam się z krytyką w Internecie – wyznaje Amber.

Niektórzy uważają, że bezpieluchowa metoda wymaga więcej pracy, a co za tym idzie, trzeba cały czas przyglądać się dziecku. W rzeczywistości spodobało mi się w tej metodzie to, że jest to tylko zwykła próba. Za każdym razem, gdy podstawiasz dziecku pudełko, możesz zaoszczędzić jedną pieluchę…

Czasami ludzie sugerują, że moja metoda zmusza dzieci do zbyt szybkiego dorastania. Wcale tak nie uważam. Jestem zdania, że powinniśmy się cieszyć niemowlęcym okresem życia naszych dzieci. Ta metoda wcale nam tego nie dobiera. Powiedziałabym, że dzięki niej jest wręcz odwrotnie: pomaga pracować nam z naszym dzieckiem na obecnym etapie jego życia oraz akceptować jego możliwości i ograniczenia.

A jakie jest Twoje zdanie? Jesteś za stosowaniem tej metody?

Polecane

Może Cię zainteresować