×

19-latek z nożem w ręku rzucił się na policjanta. Funkcjonariusz użył broni!

Agresywny nastolatek próbował dźgnąć policjanta w trakcie interwencji. Funkcjonariusz był zmuszony zareagować i dobył broni służbowej.

Bytom nastolatek rzucił się policjanta
Twitter

Nastolatek rzucił się policjanta

W trakcie awantury domowej Bytomiu interweniowała policja. Na miejscu zastano agresywnego nastolatka, który trzymał w dłoni nóż. Pomimo nakazów policjantów, 19-latek nie chciał wypuścić groźnego narzędzia z ręki. Policja próbowali obezwładnić młodzieńca środkami przymusu bezpośredniego, jednak to nie przynosiło skutków. W pewnym momencie rzucił się na policjanta. Podkomisarz Anna Lenkiewicz z Komendy Miejskiej Policji Bytomiu w wypowiedzi dla portalu tvp.info powiedziała:

Mężczyzna był agresywny i trzymał w ręce nóż. Policjanci wzywali go do odłożenia niebezpiecznego narzędzia, ale on nie wykonywał ich poleceń. Próbowali go także obezwładniać, ale w pewnej chwili 19-latek zaatakował policjantów, używając noża.

Bytom nastolatek rzucił się policjanta
Imgur

Policjant był zmuszony użyć broni

Funkcjonariusz widząc atak młodego chłopaka zareagował błyskawicznie i wyciągnął pistolet, oddając strzały w kierunku napastnika. 19-latek został postrzelony w nogę i następnie przewieziony do szpitala. Na miejscu okazało się, że jego życie nie jest zagrożone i po opatrzeniu rany, został zatrzymany. Lekarz nie widział potrzeby, aby musiał pozostać w szpitalu. Obecnie znajduje się w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych i zostanie poddany badaniom. W momencie ataku nie był nietrzeźwy, jednak policjanci chcą sprawdzić czy aby nie był pod wpływem narkotyków.

Nastolatek stawi się w poniedziałek do prokuratury. Będzie odpowiadał za napaść na funkcjonariusza.

Źródła: www.rmf24.pl, www.tvp.info, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Pixabay, Twitter

Może Cię zainteresować