×

Robi zdjęcia w czasie porodu właśnie w tym momencie, gdy noworodek wychyla główkę na świat

Marry Fermont to holenderska fotograf, która uwielbia zaskakiwać. Kobieta fotografuje zazwyczaj kobiety w ciąży i noworodki. Nie jest jej obce uwiecznianie za pomocą aparatu pierwszych chwil życia dziecka na świecie. Fotografka zajmuje się także porodowymi sesjami. Swoim najnowszym zbiorem zdjęć wywołała niemałe zamieszanie. Na fotografiach widzimy bowiem główki dzieci, które dopiero co wyszły z łona matki. Niektórym się zdecydowanie nie spodobały.

Zbiór zdjęć został nazwany „Narodziny główki”. Fotografie przedstawiają dziecięce główki, które dopiero co pojawiły się na świecie. Holenderka z wielką skrupulatnością zadbała o to, by uwiecznić ten moment na zdjęciu.

Chwila jedyna w swoim rodzaju

Swoje przemyślenia na temat serii zdjęć Marry udostępniła na swoim oficjalnym blogu. Jak pisze:

W trakcie porodu widzisz jak dziecko powoli przychodzi na świat. Dzieje się to krok po kroku. Ten moment jest niesamowity, ale chwila kiedy maluch zaczyna pojawiać się na zewnątrz jest nie do opisania. To coś zmieściło ci się w brzuchu? I właśnie w tej chwili przechodzi przez małą dziurę! Trudno w to uwierzyć i właśnie to czyni te zdjęcia takimi magicznymi

Nie każdym przypadły do gustu

Zdjęcia wywołały mieszane uczucia, jednak trzeba przyznać jedno – idealnie odzwierciedlają rzeczywistość. A jak wam się podobają?

Polecane

Może Cię zainteresować