×

W tym kraju jest największa liczba ozdrowieńców. Mają skuteczną metodę leczenia

Największa liczba ozdrowieńców zanotowana została w Indiach. Kraj ten wdrożył skuteczne metody walki z pandemią z pomocą szybkich testów. Czy nie możemy brać z nich przykładu?

Największa liczba ozdrowieńców

Indie od początku pandemii zanotowały ponad 5,4 mln wszystkich przypadków zachorowań na Covid-19. Są także dobre informacje, albowiem do tej pory wyzdrowiało już tam ponad 4,3 mln pacjentów. To największa liczba ozdrowieńców na całym świecie.

Jak podaje tamtejsze Ministerstwo Zdrowia, obecna liczba aktywnych przypadków wynosi 1 010 824, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 86 752. Przekazano również, że między sobotą (19 września) a niedzielą (20 września) rano Indie odnotowały 92 605 nowych infekcji, a zmarło 1 333 chorych.

W tym okresie zarejestrowano ponad 94 612 pacjentów, którzy wyzdrowieli i zostali wypisani. Wskaźnik ozdrowienia wynosi obecnie 79,67%. Indie wyprzedziły Stany Zjednoczone, kraj najbardziej dotknięty chorobą na świecie i stały się czołowym krajem pod względem leczenia. Rząd Indii przekazał, że obecnie kraj odpowiada za prawie 19% całkowitego globalnego wskaźnika ozdrowieńców.

Zmiany w ogólnokrajowej medycynie

Ministerstwo Zdrowia w Indiach podało, że w sobotę przeprowadzono 1,2 miliona testów w całym kraju. Jest to rekordowa ilość w skali światowej. Łącznie wykonano ich tam ponad 63,7 miliona.

Kraj przeprowadził pierwszy test na obecność koronawirusa już 23 stycznia w Pune’s National Institute of Virology w Pune. Jak tłumaczy tamtejszy minister zdrowia, szybsze testy prowadzą do wczesnej identyfikacji pozytywnych przypadków. To przekłada się na skuteczne leczenie oraz niską śmiertelność.

Jednocześnie liczba dziennych testów wzrosła jako integralna część strategii walki z pandemią. Jak głosi oficjalny komunikat indyjskiego ministerstwa:

Kierowane przez ministerstwo skoncentrowane, responsywne i skuteczne środki wczesnej identyfikacji poprzez wysokie i agresywne testy. Do tego dochodzi nadzór oraz śledzenie nowych przypadku. Wszystko to w połączeniu ze standaryzowaną, wysokiej jakości opieką kliniczną razem zaowocowały tym globalnym osiągnięciem.

Nową strategię walki z pandemią nazwano CHASE THE VIRUS. Indie przeprowadzają średnio milion testów dziennie. Polegają one na reakcji łańcuchowej polimerazy z odwrotną transkrypcją (RT-PCR). Powszechnie w użyciu są także testy antygenowe (RAT).

Wyższa izba indyjskiego parlamentu federalnego Rajya Sabha uchwaliła w sobotę ustawę o chorobach epidemicznych. Powodem jej wprowadzenia był m.in. wzrost przypadków nękania i przemocy wobec personelu medycznego. Nowa ustawa przewiduje do siedmiu lat pozbawienia wolności osobom, które odpowiadają za ataki na lekarzy i pracowników służby zdrowia podczas epidemii. Ustawa zastąpi rozporządzenie wydane 22 kwietnia.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: https://www.hindustantimes.com/india-news/with-92-605-covid-19-cases-and-1-133-deaths-india-s-tally-over-5-4-million/story-q5JGvfi4dhNxkXaZ6tMmoJ.html , https://www.msn.com/pl-pl/news/other/indie-krajem-z-najwi%C4%99ksz%C4%85-liczb%C4%85-ozdrowie%C5%84c%C3%B3w-po-covid/ar-BB19365a?li=BBr5PkU&fbclid=IwAR2U4dSOcxytuAQYFNyh8AWIWxqUBcDqpExQkoEOjYqtv4SzYPNZly3oqkc , https://www.rp.pl/Covid-19/200919666-Indie-Najmniej-nowych-zakazen-od-tygodnia.html?preview=3&remainingPreview=5&grantedBy=preview&fbclid=IwAR1FkEEkqwxDZvLExbQUOZl1m5mf276o5TaJaXc6OHonr_B5w9lihPuDgFA , http://www.xinhuanet.com/english/2020-09/20/c_139382627.htm
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować