×

Najdłuższe nogi świata. 17-latka z Teksasu trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa

Najdłuższe nogi świata należą do uroczej 17-latki z USA. Dziewczyna została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Zdjęcia sylwetki młodej Amerykanki robią wrażenie. Takiej figury mogłaby jej pozazdrościć niejedna, światowej sławy modelka.

Jaką długość mają jej nogi?

Posiadanie długich nóg, to bez wątpienia wielka zaleta. Długonogie kobiety mogą poszczycić się smukłą, pełną gracji sylwetką, która przyciąga spojrzenia. Wysoki wzrost i odpowiednio proporcjonalne nogi to jedne z głównych cech, branych pod uwagę podczas selekcji prowadzonych przez agencje modelek. Nie ma żadnych wątpliwości, że ogromne szanse na wspaniałą karierę w modelingu ma pochodząca z Cedar Park w Teksasie, 17-letnia Maci Currin.

21 lutego 2020 roku dziewczyna została oficjalnie uznana za posiadaczkę najdłuższych nóg świata. Amerykankę wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa. Po dokładnych pomiarach okazało się, że lewa noga dziewczyny mierzy aż 135,267 cm, a prawa 134,3 cm. Nastolatka jest bardzo wysoka. Mierzy ponad 200 cm. Oznacza to, że zjawiskowo długie nogi stanowią ponad 60% długości jej ciała.

Jak łatwo się domyślić, niespotykanie długie nogi Currin rzucają się w oczy i sprawiają, że przechodnie z zainteresowaniem przyglądają się nastolatce. Rekordzistka przyznała, że posiadanie tak długich nóg ma zarówno plusy, jak i minusy.

Posiadanie tak długich nóg wiąże się zarówno z korzyściami, jak i z wyzwaniami, z którymi należy się mierzyć na co dzień.

Najdłuższe nogi świata

Mierząca 208,28 cm wzrostu Maci Currin jest zdania, że wszystkie wysokie kobiety powinny być dumne ze swojego wyglądu. Niekiedy jednak, długie nogi powodują drobne niedogodności. Maci miewa problemy ze zmieszczeniem się w niektórych drzwiach czy z wsiadaniem do samochodu. Często też uderza głową w rozmaite przedmioty. Co więcej, wyjście na zakupy to prawdziwe wyzwanie, ponieważ większość spodni oraz sukienek jest na nią zbyt krótka. Dziewczyna musi zamawiać stroje specjalnie skrojone na jej sylwetkę. Z drugiej strony, w trakcie gry w siatkówkę czy koszykówkę, 17-latka ma wyraźną przewagę nad innymi.

W przeszłości dziewczyna spotykała się z wieloma nieprzyjemnościami ze względu na swój wzrost. Już w przedszkolu była najwyższa, przez co inne dzieci nie szczędziły jej złośliwych docinek. Maci Currin szybko jednak wypracowała u siebie poczucie samoakceptacji i dziś opinie ludzi nie mają dla niej najmniejszego znaczenia.

17-latka zdobyła sporą popularność w mediach społecznościowych. Jest bardzo aktywna na TikToku. Jej marzeniem jest kariera modelki. W przyszłości chciałaby uczyć się w liceum w Wielkiej Brytanii.

Poprzednia rekordzistka

Poprzednią rekordzistką Guinnessa w kategorii najdłuższych nóg była rosyjska modelka Ekaterina Lisina. Kobieta jest jednocześnie posiadaczką rekordu Guinnessa na najwyższą zawodową modelkę. Lewa noga Ekateriny ma długość 132,8 cm, a prawa 132,2 cm. Nogi modelki zostały zmierzone przez dwóch, niezależnych ludzi – krawcową oraz lekarza.

Ekaterina w jednym z wywiadów wyznała, że zdecydowała się zgłosić do konkursu Guinnessa, aby stać się inspiracją dla kobiet, którym brakuje pewności siebie. Rosjanka wyznała, że jest ogromnie szczęśliwa z posiadanego tytułu. Modelka twierdzi, że długie nogi wcale nie są dla niej przeszkodą, lecz wielkim ułatwieniem. Dzięki nim może się znacznie szybciej przemieszczać.

Mogę chodzić znacznie szybciej niż inni ludzie.

Przed Ekateriną, posiadaczką najdłuższych nóg świata była inna Rosjanka – Svetlana Pankratova. Jej nogi mierzyły 132 cm. Svetlana była jednocześnie pierwszą kobietą wpisaną do księgi rekordów Guinnessa w tej kategorii.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), YouTube, Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij