×

Najbardziej owłosiona dziewczynka na świecie ma już 20 lat. Jak teraz wygląda?

Takich osób jak Supatra jest na świecie tylko 50. Najbardziej owłosiona dziewczynka na świecie ma już 20 lat i bardzo się zmieniła. Na zdjęciach ciężko rozpoznać dziewczynę, którą była kilka lat temu.

Najbardziej owłosiona dziewczynka świata

Supatra Susuphan z Tajlandii cierpi na bardzo rzadką dolegliwość – hipertrichozę (nazywaną także zespołem Ambras lub syndromem wilkołaka), która objawia się wyjątkowo bujnym owłosieniem ciała. U osób cierpiących na to schorzenie włosy pokrywają również twarz. Nie trudno się domyślić, jakie są reakcje ludzi, których Supatra spotyka na swojej drodze.

W przeszłości dziewczynę wyzywano od małp i wilkołaków, śmiano się z niej i wytykano palcami. Ale Supatra nie poddawała się i próbowała żyć jak inni. Chodziła do szkoły tak jak wszystkie dzieci, zachowywała się jak każda dziewczynka.

Rodzice starali się depilować ciało dziewczyny, ale włosy ekspresowo odrastały. Nie pomógł także zabieg laserowego usuwania zbędnego owłosienia.

O Supatrze zrobiło się głośno, gdy miała 10 lat. Świat obiegły zdjęcia dziewczynki, która ma na twarzy niemal tak gęste owłosienie, jak na głowie. Ale wygląd nie był jedynym problemem – ze względu na gęste owłosienie dziewczynka miała mocno ograniczoną widoczność, w dodatku zmagała się ze społecznym wykluczeniem.

Gdy miała 17 lat, przez swoje owłosienie trafiła nawet do Księgi Rekordów Guinnessa.

„Jesteś miłością mojego życia”

Na miejscu Supatry wiele osób zwyczajnie by się poddało i stroniło od kontaktów z ludźmi. Ale w tej dziewczynie jest niezwykła siła i serdeczność, którą dzieli się z innymi. Dlatego z czasem w życiu Supatry wiele się zmieniło.

Lokalna społeczność przywykła już do wyglądu dziewczynki. Supatra ma wielu znajomych i swoje pasje – lubi pływać, tańczyć i marzy o tym, żeby kiedyś zostać lekarzem.

Jednak największą zmianą w życiu Supatry było poznanie miłości życia. Młoda kobieta jest już szczęśliwą żoną – ze wspólnych zdjęć z małżonkiem bije radość. Pod jedną z fotografii czytamy:

Nie jesteś moją pierwszą miłością, jesteś miłością mojego życia.

Jak teraz wygląda Supatra?

Dziś Supatra ma już 20 lat, a na najnowszych zdjęciach jest nie do poznania. Dziewczyna mieszka z mężem na peryferiach Bangkoku i kontynuuje naukę. Ale w jej życiu zmieniło się bardzo dużo, nie tylko ze względu na małżeństwo.

Supatra zmieniła się w pewną siebie kobietę. Na jej twarzy nie ma już śladu dawnego owłosienia – dziewczyna regularnie usuwa włosy, choć wymaga to od niej dużego poświęcenia. 20-latka dużo się uśmiecha, a na zdjęciach wprost promienieje.

Jednak 20-latka i jej bliscy nadal mają nadzieję, że ktoś odkryje lek na hipertrichozę i odmieni życie osób takich jak Supatra.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij