×

Poród do Księgi Rekordów Guinnessa? Kobieta urodziła w 27 sekund!

29-letnia Sophie Bugg uważa, że pobiła rekord prędkości w porodzie. Jej córka pojawiła się na świecie naprawdę w błyskawicznym tempie. Kobieta urodziła w 27 sekund.

Matka trzech córek

Sophie Bugg jest matką trzech córek. Po raz pierwszy została mamą, mając 21 lat. Poród jej pierwszej córki, Paige trwał 26 minut. Już wtedy było to zdumiewające dla młodej matki i dla położników. Druga córka Sophie przyszła na świat dwa lata później. Poród był jeszcze krótszy. Lexie urodziła się w zaledwie 12 minut.

Wszystkie ciąże przebiegały bez komplikacji. Jednak trzeci poród był wielkim zaskoczeniem. Sophie nie spodziewała się, że pobije wszelkie rekordy!

Błyskawiczna akcja w środku nocy, 27 sekund

Pod koniec 38. tygodnia w środku nocy Sophie poczuła nagle, że musi skorzystać z toalety. Nie czuła wcześniej bólu, nie odeszły jej wody. Już z toalety napisała SMS-a do przyjaciółki, że nie czuje się dobrze. Wysłała go i dosłownie w tym samym momencie poczuła delikatny skurcz. Wstała z toalety i tym razem poczuła gwałtowny, bardzo silny skurcz.

Usiadła więc z powrotem i zaczęła instynktownie przeć. Wiedziała już, że nie ma odwrotu, że to się dzieje i że za moment urodzi. W jednej chwili poczuła główkę dziecka między nogami. Krzyknęła do swojego partnera Chrisa, by jej pomógł. Ten przybiegł do łazienki i dosłownie chwilę później córka znalazła się w ramionach zszokowanego taty.

Sophie w wywiadzie dla „The Sun” powiedziała:

W jednej chwili pisałam SMS-a do mojej przyjaciółki, a w następnej trzymałam Millie w ramionach. Dosłownie jedno parcie i było po wszystkim.

Pogotowie pojawiło się po porodzie

Niedługo później pojawiło się wezwane przez Chrisa pogotowie. Lekarze nie mogli uwierzyć w to, co zastali na miejscu. Pępowina została przecięta i mama z córeczką zostały przewiezione do szpitala. Wszystko przebiegło bez komplikacji. Obie są zdrowe.

Sophie cieszy się, że wszystko poszło sprawnie i bez komplikacji. Uważa też, że ten poród był wyjątkowy również dzięki temu, że w tym najważniejszym momencie był przy niej Chris. Zazdrości jednak nieco innym kobietom „prawdziwego” porodu. Jak powiedziała:

Współczuję innym kobietom, które przez to przechodzą, ale czuję, że coś przegapiłam jako matka.

Podzieliła się też tym, że jej przyjaciółki będące w ciąży zazdroszczą jej i uważają, że jest superkobietą.

Sophie Bugg jest przekonana, że to, iż urodziła w 27 sekund jest prawdziwym rekordem. Planuje więc zgłosić swój poród do Księgi Rekordów Guinnessa.

Źródła: www.dailymail.co.uk, www.ofeminin.pl, parenting.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij