×

7 kobiet z kart Księgi Rekordów Guinnessa, które wyglądają nietypowo. Nie spotkasz ich na ulicy

Każdy kobieta jest wyjątkowa i nie ulega to najmniejszej wątpliwości. Wśród nich znajdziemy jednak takie, którym udało się dokonać czegoś niesamowitego. To one ustanowiły nowe rekordy świata i jednocześnie wstrząsnęły innymi ludźmi, dzięki czemu zrobiło się o nich naprawdę głośno.

Oto 7 najbardziej niezwykłych kobiet, które stąpają po Ziemi. Aż ciężko uwierzyć, że nie przybyły z innej planety.

#1 Najsilniejsza kobieta na świecie

Mateusz Jagielski/East News

Mowa o naszej rodaczce! Aneta Florczyk jest często nazywana najsilniejszą kobietą na świecie. To ona jest rekordzistką w… podnoszeniu ludzi. Jej rekord to 12 uniesionych do góry mężczyzn w ciągu 2 minut. Wyobrażasz sobie, że zrobiła to kobieta?!

#2 Najbardziej wytatuowana kobieta świata

Capital Pictures/East News

Julia Gnuse z USA stała się sławna, ponieważ 95% jej ciała jest pokryte tatuażami. Dlaczego zdecydowała się na tak diametralną zmianę swojego wyglądu? Kiedy Julia skończyła 30 lat, ujawniła się u niej porfiria – choroba, w przypadku której światło słoneczne przyczynia się do powstawania pęcherzy i blizn na skórze. To wtedy zaczęła tatuować swoje ciało, aby je ukryć.

#3 Najbardziej gibka kobieta świata

© eastnews

Julia Gunthel to najbardziej gibka kobieta świata, znana jako kobieta guma. Jej rekord, wymagający ogromnej elastyczności został ustalony w 2007 roku. W ciągu 12 sekund zmiażdżyła trzy balony swoimi plecami. Ktoś podejmuje wyzwanie?

#4 Kobieta z najwęższą talią

27-letnia Pixee Fox ze Szwecji wydała fortunę, aby upodobnić się do żony Rogera Rabbita. W tym celu przeszła mnóstwo operacji. Aby jej talia była jak najwęższa, chirurdzy usunęli jej 6 dolnych żeber.

#5 Przebiegła maraton na obcasach

Była tancerka, Irene Sewell, ustanowiła dość nietypowy rekord świata. Otóż przebiegła maraton w butach na wysokim obcasie! Dziewczyna przebiegła 42 kilometry w czasie 7 godzin i 28 minut, co zapewniło jej miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa. Zrobiła to o 2 minuty szybciej, niż poprzednia rekordzistka. Ciekawe, jak czuła się po ukończeniu biegu.

#6 Najstarsza gimnastyczka

© eastnews

93-letnia emerytka z Niemiec, Johanna Quaas, jest znana jako najstarsza gimnastyczka świata. Kobieta od najmłodszych lata oddawała się pasji, jaką jest akrobacja, co poskutkowała tym, że dziś możemy podziwiać jej wyczyny i sprawność, której z pewnością wielu z nas może pozazdrościć. Jest najlepszym dowodem na to, że wiek nie jest żadnym ograniczeniem.

#7 Najniższa kobieta świata

© eastnews

Młoda Hinduska, Jyoti Amge, jest zapisała się w Księdze Rekordów Guinessa jako najniższa kobieta świata. Kiedy miała 18 lat, mierzyła zaledwie 24,7 cm wzrostu. Wzrost Jyoti wynika z rzadkiej choroby genetycznej zwanej achondroplazją.

Może Cię zainteresować

zamknij