×

Jej 4-letnia córka zobaczyła nago kilka staruszek pod prysznicem na basenie. Ma traumę do dzisiaj

Większość rodziców stara się ze wszystkich sił dać swoim maluchom bajkowe dzieciństwo. Chronią je przed smutkiem, rozczarowaniami i sytuacjami, z którymi nie powinny mieć styczności – przynajmniej w tym wieku. Czasami jednak zdarza się coś, na co nie mają wpływu. Nagle niespodziewane wydarzenie burzy piękno całego świata. Tak było w przypadku mamy, Pauliny, która po raz pierwszy postanowiła zabrać swoją 4-letnią córkę na basen. Nie przewidziała jednak jednego.

Podejście kobiet

Podejście każdej mamy jest inne. Jedna pozwoli bawić się swojemu dziecku w piaskownicy bez obecności osoby starszej, inna nie opuści swojego maleństwa na krok w obawie, że coś może mu się stać, a jeszcze kolejna zabroni maleństwu oglądania bajek, bo zobaczy w niej potwory nie z tego świata.

Pierwszy raz na basenie

Kiedy Paulina zabrała swoją 4-letnią córkę na basen, chciała oswoić ją z wodą i trochę rozruszać. Marzeniem kobiety było bowiem, aby dziewczynka poszła w przyszłości do szkoły sportowej, która rozwinęłaby jej charakter i nauczyła wyjątkowo ważnej w dzisiejszym świecie cechy, jaką jest dyscyplina. Mimo dobrych intencji, nie miała pojęcia, jak mała córeczka zachowa się na basenie. Kiedy jednak trafiły pod wspólny prysznic, wiedziała już, że nie był to najlepszy pomysł.

Wikipedia

Traumatyczne doświadczenie

Przed wejściem na halę basenową nie było problemu. Pod prysznicem stała tylko jedna pani ubrana w strój kąpielowy. Zupełnie nie rzucała się w oczy, więc córka chyba nawet jej nie zauważyła. Po 2 godzinach trzeba było jednak wracać. Znowu nie było nikogo. Zaczęłam myć moje dziecko i zanim się zorientowałam – obok było już kilka innych kobiet.

Chyba jakieś koleżanki z domu seniora. No, może przesadzam, ale na pewno z jednej grupy. Wszystkie 60+. Każda stanęła pod swoim natryskiem i wszystkie błyskawicznie zrzuciły kostiumy. Zobaczyłam nagie ciała dość dojrzałych pań. Dla mnie to był szok, a co dopiero dla kilkuletniego dziecka.

Próbowałam ochronić córkę przed tym widokiem, ale było już za późno. W pośpiechu uciekłam z nią do szatni – wspomina Paulina

„To zrobiłoby wrażenie na każdym”

Kiedy matka spojrzała na dziewczynkę, wiedziała, że jest przerażona tym, co właśnie zobaczyła. Kobieta szybko zrozumiała, co jest tego przyczyną – mała nigdy wcześniej nie widziała nagiej osoby dorosłej, a tym bardziej w starszym wieku.

Możecie sobie wyobrazić te opadające piersi, niedogolone włosy łonowe, sflaczałe brzuchy. To zrobiłoby wrażenie na każdym. Raczej nie do końca dobre. Córka od razu podjęła temat – dodała mama 4-latki

Mamo, dlaczego panie były gołe? Co miały między nogami? Po co ściągnęły ubrania? – zadawała z zaciekawieniem pytania dziewczynka

Kompletne zaskoczenie

Matka otwarcie przyznała, że myślała, że basen to miejsce, w którym coś takiego z pewnością nie będzie miało miejsca. Wcześniej nie miała więc najmniejszych obaw przed tym, aby zabrać dziewczynkę na pływalnię.

Rozumiem zawodowców kąpiących się nago po ciężkim treningu. Ale starsze panie? Naprawdę mogły sobie darować. Przecież w wodzie się nie ubrudziły. Strój można ściągnąć w kabinie i wtedy dobrze się wytrzeć – mówi kobieta

Kilka dni później

Choć od tego traumatycznego doświadczenia minęło już kilka dni, 4-latka wciąż do niego wraca. Kiedy pewnego dnia mama zapytała jej, czy chce pójść z nią na basen, odmówiła. Cała sytuacja najwyraźniej bardzo głęboko zapadła jej w pamięć.

Jestem pewna, że gdyby nie to zajście pod prysznicem, wtedy sama by mnie tam ciągnęła. Ona jest za mała, żeby oglądać takie rzeczy. A te kobiety chyba za stare, żeby się tak obnażać – dodaje matka

Czy kobiety powinny się obnażać przy małej dziewczynce?

Na to pytanie ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony mogły zwrócić uwagę na dziecko, które jest tuż obok i powstrzymać się od prezentowania swojego nagiego ciała, a z drugiej były przecież pod prysznicami. Czemu więc miałyby się obmywać w stroju kąpielowym?

Co na ten temat myśli matka dziewczynki?

Uważam, że zrobiły to niepotrzebnie. Naraziły niewinne dziecko na traumę. A zawsze mogła pojawić się tam mama z małym synkiem. Co ona by mu wtedy powiedziała? Trąci to trochę ekshibicjonizmem. Rozbieranie się w nieprzystosowanym miejscu i kiedy jest to całkowicie zbędne. Te kobiety zachowały się wulgarnie i nieodpowiedzialne. Z kariery pływackiej córki trzeba będzie chyba zrezygnować. Jestem autentycznie wściekła – raczej normalne nie jest – podkreśla kobieta

A jakie jest Wasze zdanie? Czy starsze panie powinny się rozbierać do naga w takim miejscu bez względu na obecność innych ludzi? Jeśli nie, to czy ktokolwiek inny powinien mieć do tego prawo? Czekamy na Wasze odpowiedzi!

Może Cię zainteresować

zamknij