×

Przez większość życia była wyśmiewana za swój wygląd. W końcu zdecydowała się na odważny krok

Kiedy Sarah Sapora z Nowego Jorku miała zaledwie 13 lat, pojechała ze swoimi rówieśnikami na letni obóz. Była gotowa poznać nowych ludzi i cieszyła się na na samą myśl, że spędzi czas w nowym miejscu.

Jako nastolatka nie spodziewała się, że to, jak wygląda będzie obiektem kpin. Głęboko ją to dotknęło. Nie miała ochoty więcej jeździć na wakacje.

To wtedy zaczęło się prawdziwe piekło…

Sarah miała dość swojego wyglądu. Wiedziała, że różni się od rówieśników i że jest od nich znacznie grubsza, ale nigdy nie myślała, że może to być dla kogokolwiek problemem. Nie zakładała bikini, bo uważała, że będzie tylko straszyć ludzi. Ale kiedy skończyła 38 lat, stwierdziła, że czas z tym w końcu skończyć.

Mamy tylko jedną szansę na tym parkiecie życia i stwierdziłam, że dość bycia niewolnicą w swoim ciele. Zaczęłam pisać własnego bloga, w którym opisuję moje emocje i to, jak radzić sobie z niepewnością i oceną innych. Ludzie potrafią być okrutni i dobrze o tym wiem. Dlatego i ja postanowiłam zmierzyć się ze swoim strachem i zrobiłam sobie zdjęcia w bikini i wrzuciłam do sieci.

Reakcja ludzi pokazała, że Sarah powinna zrobić to już dawno. Zdjęcia udostępniono tysiące razy!

Założenie tego bikini wymagało wyjścia daleko poza moją własną strefę komfortu. Ale właśnie na tym polega wolność. Kiedy naprawdę zaczniesz żyć w ten sposób, kiedy to poczujesz, twój komfort nie będzie miał już żadnych ograniczeń. Poczujesz to w powietrzu. W sposobie oddychania. I teraz czuję to cały czas.

Wolność staje się twoją bazą. Przestajesz przejmować się takimi rzeczami, jak wystający spod ubrania brzuch, rozstępy czy podskakujące wałeczki. Poczujesz to w bijącym sercu i oddechu. Zrozumiesz, że jest jeden przepis na szczęście. Miłość. W tym wszystkim chodzi o miłość – dodaje Sarah.

Pamiętajcie, że łatwo jest komuś coś zarzucić, jednak słowa ranią najbardziej i z wielkim trudem przychodzi wymazanie ich z pamięci. Nie oceniajmy, bo przecież każdy z nas chce i ma prawo być w życiu szczęśliwym.

Polecane

Może Cię zainteresować