×

IMGW ostrzega! Temperatura spadnie nawet do -20 stopni

To nie koniec zimy! Według synoptyków w przyszłym tygodniu w niektórych rejonach kraju termometry mogą wskazywać nawet kilkanaście stopni na minusie.

Opady śniegu

Na południu Polski, wschodzie oraz miejscami na wybrzeżu prognozowane są opady śniegu. Pogodna aura ma się utrzymać jeszcze kilka dni. Dopiero od czwartku zima ma nieco odpuścić.

Wszystko za sprawą niżu, którego centrum znad Półwyspu Apenińskiego przemieszczać się będzie nad Ukrainę. Będzie wtedy pochmurno w całym kraju. Opady śniegu będą chwilami nieco intensywniejsze, szczególnie w górach.

Znaczny spadek temperatury

Synoptycy prognozują, że czeka nas znaczny spadek temperatury. Od piątku do niedzieli słupki termometrów mogą pokazać od -14 do -10 stopni Celsjusza na wschodzie. Nieco cieplej powinno być na zachodzie.

Trzeba pamiętać, że najzimniej będzie w nocy i nad ranem. W Beskidach, Tatrach i w Bieszczadach termometry mogą wskazać nawet poniżej – 20 stopni Celsjusza.

Spodziewajmy się także opadów śniegu w górach, nawet do 20 centymetrów.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na swoim Twitterze ostrzega o zagrożeniu lawinowym i przekroczeniu stanu alarmowego na rzekach.

RCB apeluje także, aby nie być obojętnym wobec osób bezdomnych i innych potrzebujących pomocy. W Polsce zamarzło już wiele osób.

Może Cię zainteresować

zamknij