×

Nad Polskę nadciąga Karin! Czeka nas pogodowy Armagedon. Będzie niebezpiecznie

Nad Polskę nadciąga Karin! Czeka nas więc pogodowy Armagedon. Synoptycy już od kilku dni ostrzegają przez bardzo niebezpieczną pogodą. Polska ma doświadczyć wielu groźnych zjawisk. Instytut Meteorologii prognozuje: „Burze momentami będą bardzo gwałtowne, z ulewnym deszczem, gradem i bardzo silnym wiatrem”.

Niebezpieczne zjawiska atmosferyczne nad Polską. Kiedy?

Termometry już od kilku dni wskazują wysokie temperatury. Jednak teraz czeka nas najgorsze. IMWG wydał bowiem ostrzeżenia 2 oraz 3 stopnia nie tylko przed upałem, ale i 1 oraz 2 stopnia przed burzami z gradem. Już wczoraj mieszkańcy Śląska doświadczyli nawałnic i gradobicia. To właśnie tam się zaczęło, ale nie skończyło. Grzegorz Walijewski z IMGW-PIB przyznaje:

Od piątku do niedzieli będzie przemieszczać się nad Polską front atmosferyczny. Cały czas będą tworzyć się burze, w nocy też nie będzie spokoju. Uspokoi się dopiero po niedzieli

Nad Polskę nadciąga Karin. Niż spowoduje gwałtowne zjawiska atmosferyczne

Grzegorz Walijewski z IMGW-PIB mówi też o tym, co stanie się w ciągu najbliższych godzin. Przyznaje, że będzie bardzo niebezpiecznie.

Z południowego zachodu nadciąga nad Polskę niż – Karin. To on będzie odpowiedzialny za gwałtowne burze, porywy wiatru do 110 km/h, grad. Porywy wiatru do 110 km/h, to bardzo dużo jak na polskie realia. Będzie niebezpiecznie.

Warto dodać, że mamy ogromne szczęście, że to nie Diana, czyli niż, który przeszedł przez Francję i Korsykę. Według tamtejszych mediów w wyniku niszczycielskich sił zjawisk atmosferycznych zginęło co najmniej sześć osób, a 20 jest rannych. Nie oznacza to jednak, że my nie mamy się czego obawiać. Dlatego śledźcie pogody i zachowajcie szczególna ostrożność, jeśli zauważycie, że zbliża się burza.

Źródła: www.fakt.pl, tvn24.pl

Może Cię zainteresować