×

Nad Polskę nadciąga cyklon. Załamanie pogody już od przyszłego tygodnia

Nad Polskę nadciąga cyklon. Wraz z początkiem nowego tygodnia czeka nas załamanie pogody, a wraz z nim silne wichury. Jak podaje portal dobrapogoda24.pl, porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość nawet do 100 km/h!

„Wszystko co piękne, kiedyś się kończy”

Za nami pierwsze dni kalendarzowej wiosny. Wiosny, która przywitała nas w piękny sposób. Wszystko za sprawą antycyklonu, który zapewnia obecnie ciepłą, wiosenną pogodę. Jak mówi jednak przysłowie, „wszystko co piękne, kiedyś się kończy”.

Już w sobotę 26 marca może być chłodniej. Miejscami może popadać deszcz, a we wschodniej i północno-wschodniej części kraju może zawiać mocniejszy wiatr. To jednak zaledwie przedsmak tego, co czeka nas już na początku przyszłego tygodnia.

Nad Polskę nadciąga cyklon

Jak podaje serwis dobrapogoda24.pl, zaraz po weekendzie wiatr w Polsce może osiągnąć prędkość nawet do 100 km/h! Odpowiedzialny za pogorszenie pogody będzie cyklon, który nadciąga nad Bałtyk. Front atmosferyczny może przynieść przelotne opady, a także wichury z zachodu i północnego zachodu.

Silny wiatr po weekendzie jest jednak pewny

– podkreśla serwis pogodowy.

Dobra wiadomość jest taka, że to dopiero początek wiosny, a przed nami z pewnością jeszcze wiele pięknych, słonecznych dni, których wszyscy dziś tak bardzo potrzebujemy.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, dobrapogoda24.pl

Może Cię zainteresować