×

Na Śląsku grasuje puma. Niebezpieczne zwierzę uchwycił na nagraniu jeden z kierowców

Na Śląsku grasuje puma. Okoliczni mieszkańcy donoszą, że na swojej drodze spotkali dzikie zwierzę, które do złudzenia przypominało niebezpiecznego drapieżnika. Zwierzę powinno unikać ludzi, ale głodne i wystraszone może być niebezpieczne. Do sieci wyciekło nagranie, które poruszyło internautów.

Na Śląsku grasuje puma

O ile podczas jazdy samochodem możemy czuć się stosunkowo bezpieczni na widok dzikiego zwierzęcia, o tyle chyba żaden pieszy nie chciałby spotkać na swojej drodze niebezpiecznego drapieżnika. Mieszkańcy Śląska wiedzą o czym mowa, bowiem na terenie ich województwa prawdopodobnie na wolności przebywa dzika puma. Sprawą zajmuje się już policja z Komendy Powiatowej w Bieruniu. Z relacji funkcjonariuszy wynika, że zwierzę po raz pierwszy miało być widziane 10 października w Małym Chełmie. Gdzie jest teraz? Nie wiadomo, dlatego należy mieć się na baczności.

Na Śląsku grasuje puma

Facebook

Apel o zachowanie ostrożności

Urząd Gminy Chełm Śląski wydał specjalny komunikat, dotyczący grasującej na Śląsku pumy.

W związku z tym, do czasu wyjaśnienia zdarzenia, zalecamy ostrożność przy wchodzeniu do lasów i poruszaniu się w przestrzeniach otwartych (łąki, pola). W razie zaobserwowania zwierzęcia prosimy o kontakt z numerem alarmowym 112

O tym, że dzikie zwierzę może przebywać na wolności wie już także Nadleśnictwo Katowice, Koło Łowieckie „Łabędź” w Bieruniu i Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tychach.

Nagranie dużego kota

Potwierdzeniem na to, że puma faktycznie była widziana na ulicy, ma być nagranie, które trafiło do sieci. Materiał filmowy zostało udostępnione na profilu „Bieruń – sprawy z twojego miasta” na Facebooku.

Wieczorny przejazd i zwierzę na poboczu przy paciorkowcach. Czy to bieruńska puma, przed którą ostrzega policja czy pies? – czytamy na Facebooku

Oglądajcie uważnie od 1:03 minuty. Biały samochód jadący z przodu hamuje. Chwilę później możemy zobaczyć zwierzę. Czy to faktycznie puma, przed którą ostrzega policja, czy może zwykły pies? Jak myślicie?

Bieruńska puma? Ciekawy film od internauty

CZY TO BIERUŃSKA PUMA? ZOBACZCIE TO NAGRANIE!Wieczorny przejazd i zwierzę na poboczu przy paciorkowcach. Czy to bieruńska puma, przed którą ostrzega policja czy pies? Oglądajcie od minuty i 3 sekundy. Biały samochód jadący z przodu hamuje i wtedy…

Opublikowany przez Bieruń – Sprawy z Twojego miasta Czwartek, 24 października 2019

Źródła: www.o2.pl, www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować